Sąsiad sąsiadowi złodziejem. Sprzedał laptopa w lombardzie

20 października 2021, 21:00
szym
Laptop zamiast do właściciela trafił do lombardu. Więcej zdjęć (1)

Laptop zamiast do właściciela trafił do lombardu.

fot: diawka/123rf.com

Laptop zamiast do właściciela trafił do lombardu.

fot: diawka/123rf.com

Zamówił laptopa przez internet, kurier paczkę z komputerem zostawił u sąsiadów, a jeden z nich - zamiast oddać sprzęt właścicielowi... sprzedał go w lombardzie. Policji udało się odzyskać skradziony komputer.Sytuacja jakich wiele: czekamy na przesyłkę, ale akurat nie ma nas w domu. Zdarza się wówczas, że kurier zostawia paczkę u sąsiadów. Jeżeli żyjemy z nimi w dobrych relacjach - zwykle nie dochodzi do komplikacji przy przekazaniu własności. U niektórych jest to nawet codzienność i kurier niemal zawsze zostawia przesyłki u sąsiada.

W innej sytuacji znalazł się jednak 25-latek z Nowego Portu. W poniedziałek policjanci z tamtejszego komisariatu otrzymali bowiem zgłoszenie o kradzieży laptopa wartego ponad 3 tys. zł.

- 25-letni pokrzywdzony kupił ten komputer w internecie, a sprzęt miał być mu dostarczony przez firmę kurierską. Kiedy gdańszczanin otrzymał sms-a, że paczka została dostarczona, a on tego laptopa nie odebrał, o wszystkim zawiadomił policjantów z Nowego Portu. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą i ustalili, że po tym, jak kurier nie zastał w mieszkaniu adresata paczki, bez konsultacji z zamawiającym, zostawił przesyłkę u sąsiada 25-latka - opowiada Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Policjantka dodaje, że okazało się, że w mieszkaniu tego mężczyzny przebywał 39-latek z Gdańska, który ukradł sprzęt i sprzedał go w lombardzie.

- Policjanci odzyskali skradziony komputer i zatrzymali 39-latka podejrzanego o jego kradzież. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty w tej sprawie - podsumowuje policjantka.
Jakie masz relacje z sąsiadami?
26%

bardzo dobre, jesteśmy dobrymi znajomymi

41%

neutralne - niektórych kojarzę, innych nie znam nawet z widzenia

5%

kiepskie, z większością nie mogę dojść do porozumienia

19%

z większością poprawne, ale jest kilka osób, z którymi mi nie po drodze

9%

nie mam bliskich sąsiadów

zakończona

łącznie głosów: 1849

szym

Opinie wybrane


wszystkie opinie (176)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.