Silniki "podrasowane" kokainą

23 maja 2009 (artykuł sprzed 12 lat)
km
Silniki były wypełnione paczkami z kokainą Więcej zdjęć (1)

Silniki były wypełnione paczkami z kokainą

fot. policja.pl

Silniki były wypełnione paczkami z kokainą

fot. policja.pl

Celnicy i funkcjonariusze CBŚ udaremnili w gdańskim porcie największy w tym roku przemyt, ponad 33 kilogramów czystej kokainy. Ukryta była w silnikach samochodów. W związku ze sprawą na razie zatrzymano cztery osoby, w tym dwóch obywateli Niemiec.Narkotyki o wartości blisko 10 milionów złotych przypłynęły w kontenerze z Urugwaju. Znalezione zostały 13 maja w używanych silnikach. Kokaina ukryta była w 33 paczkach owiniętych szczelnie folią i gumą. Ujawniony towar zabezpieczono i powiadomiono funkcjonariuszy CBŚ.

Jak poinformowała w sobotę Komenda Główna Policji, funkcjonariusze CBŚ przygotowali zasadzkę, aby sprawdzić, kto odbierze towar.

- Najpierw silniki trafiły do polskiego małżeństwa: 30-letniej kobiety, właścicielki firmy, importującej silniki, oraz jej 32-letniego męża. W niedługim czasie po przesyłkę zgłosili się dwaj obywatele Niemiec, w wieku 51 i 57 lat - informuje policja.

Cała czwórka została zatrzymana. Grozi im do 15 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. Policjanci z CBŚ nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

km