Sinice w Bałtyku. Zamknięte plaże w Gdyni i Gdańsku

15 lipca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
bra
aktualizacja:12:46 (16 lipca 2019)
Najnowszy artukuł na ten temat

Wzrosła liczba turystów w Gdańsku

W morzu pojawiły się sinice. Sanepid najpierw podjął decyzję o zamknięciu plaż na Stogach i w Sobieszewie, a chwilę potem czerwone flagi pojawiły się też na kąpieliskach w Redłowie, Orłowie i w Śródmieściu Gdyni. Po 24 godzinach zakaz kąpieli zniesiono.Aktualizacja, 16 lipca, godz. 12:45 po niespełna 24 godzinach wszystkie kąpieliska w Trójmieście zostały otwarte. Sinice odpłynęły

Wszystkie kąpieliska w Trójmieście otwarte


Aktualizacja, godz. 16:05: Sanepid zamknął plaże w Orłowie, Redłowie i Śródmieściu Gdyni.


Nie mamy dobrych wiadomości dla plażowiczów, nie dość, że pogoda nie rozpieszcza, to jeszcze w Zatoce Gdańskiej, na wysokości plaży na Stogach i w Sobieszewie, zakwitły sinice. Z tego względu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdańsku podjął decyzję o ich zamknięciu.

Pogoda przegoni sinice?

- Na najbliższy czas prognozowane są burze, liczymy, że przy okazji mocniej powieje i sinice znikną - mówi Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu, który administruje plażami.
Sinice pojawiają się w Bałtyku praktycznie każdego lata. W tym roku zakwitły po raz pierwszy. Najczęściej można się na nie natknąć w Brzeźnie i Jelitkowie. Tam jak na razie ich nie ma.

Pogoda ekohydrodynamiczna na Zatoce GdańskiejKąpieliska w Trójmieście - informacje o jakości wody

Spędzasz w tym roku urlop nad polskim morzem?
45%

tak

55%

nie

zakończona

łącznie głosów: 1579

bra