Skradziony mercedes odzyskany po pościgu

2 lipca 2020, 11:45
piw

Trzy osoby zatrzymali policjanci podczas akcji wymierzonej w złodziei samochodów. Do zatrzymania doszło na Obwodnicy Trójmiasta, gdy namierzono skradzionego wcześniej mercedesa oraz pilotujące go auto. Podczas zatrzymania jeden ze złodziei wjechał kradzionym autem w nieoznakowany radiowóz.Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej ustalili, że związek z kradzieżą wartego około 150 tys. zł mercedesa mogą mieć trzy osoby powiązane z trójmiejskim środowiskiem przestępczym.

Dowiedzieli się, że skradzione auto będzie prawdopodobnie jechało Obwodnicą Trójmiasta. Przygotowali więc zasadzkę.

29 czerwca, około godz. 9, zauważyli poruszające się z duża prędkością dwa pojazdy, volkswagena passata oraz jadącego za nim mercedesa CLA AMG.

- Kryminalni ruszyli za nimi i zablokowali przejazd kierowcy mercedesa. Ten, chcąc uniknąć zatrzymania i cofając, uderzył w nieoznakowany radiowóz. Chwilę później 40-letni mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany - mówi podkom. Renata Legawiec z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
Kierujący volkswagenem ruszył do ucieczki. Po krótkim pościgu policjantom udało się zajechać złodziejom drogę i unieruchomić auto. W aucie było dwóch mężczyzn w wieku 39 lat i 42 lat. Obaj zostali zatrzymani.

- W samochodzie znaleźliśmy urządzenia do niefabrycznego otwierania i odpalania samochodów. Skradziony pojazd, jak również auto, którym poruszali się zatrzymani mężczyźni, został odholowany na parking. Policjanci wykonali szczegółowe oględziny obu samochodów, zabezpieczyli ślady oraz wykonali dokumentację fotograficzną - dodaje Legawiec.
Trzej zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Zgodnie z decyzją sądu dwóch kierowców aut zostało tymczasowo aresztowanych, pasażer volkswagena został objęty dozorem policji.
Widziałe(a)ś kiedyś na żywo policyjny pościg na ulicach?
35%

tak

65%

nie

zakończona

łącznie głosów: 2003

piw