Zakonnice upiekły 200 ciast dla medyków

14 maja 2020, 12:25
Ewa Palińska
Najnowszy artukuł na ten temat

Fala pomocy płynie nieprzerwanie

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka, aby 14 maja był dniem modlitwy i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania pandemii koronawirusa, siostry zakonne z Archidiecezji Gdańskiej postanowiły osłodzić medykom dzień, przygotowując dla nich słodkie wypieki. 200 blach z ciastami, upieczonymi w 40 domach zakonnych, trafiło do szpitali w Gdańsku, Gdyni i Wejherowie.Papież Franciszek ogłosił 14 maja br. dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Siostry zakonne z Archidiecezji Gdańskiej, które nieustannie modlą się w tej intencji, teraz postanowiły okazać medykom solidarność i wsparcie w jeszcze inny sposób - przygotowując dla nich słodkie wypieki.

- Kiedy zobaczyłem, ile radości sprawiło siostrom karmelitankom pieczenie ciast dla Centrum Pomocowego Caritas im. św. Jana Pawła II w Gdańsku, pomyślałem, że warto zaproponować to samo innym klasztorom. Tym bardziej że siostry zakonne kojarzą się nie tylko z modlitwą, ale i z genialnymi kulinariami - mówi ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej, inicjator akcji.
Siostry zakonne uwielbiają pomagać, dlatego odzew był natychmiastowy. W akcji wzięło udział 40 domów zakonnych z całej archidiecezji.

- Siostry przygotowały 200 blach wypieków, które dziś rozwozimy do szpitali w Gdańsku, Gdyni i Wejherowie - mówi ks. Janusz Steć. - W wyniku pandemii jest w nas dużo smutku. Taka akcja niesie radość nie tylko medykom, którzy będą mogli sobie nieco osłodzić dzień, ale też samym siostrom, które poprzez przygotowywanie wypieków mogły okazać wsparcie i solidarność. Mogły też oderwać się na chwilę od tej pandemicznej rzeczywistości, robiąc to, co uwielbiają, czyli przygotowywać swoje genialne wypieki i częstując nimi innych.
Umiesz piec ciasta?
71%

tak, bardzo różne

10%

nie wiem, nigdy nie próbowała(e)m

19%

nie, nie wychodzą mi

zakończona

łącznie głosów: 799