Śmierć na domówce we Wrzeszczu

21 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Piotr Weltrowski

Policja i prokuratura badają sprawę śmierci 42-latka. Podczas domowej imprezy miał się on zachowywać agresywnie w stosunku do jednej z obecnych tam kobiet, na co zareagował inny mężczyzna i obezwładnił go. Wezwano policję, ale gdy policjanci pojawili się na miejscu, 42-latek nie żył.Według naszych informacji w ten właśnie sposób wyglądało zajście, do którego doszło we wtorek wieczorem w mieszkaniu na terenie Wrzeszcza. Dodajmy, że impreza odbywała się w normalnym mieszkaniu, a nie lokalu o złej renomie.

Zarówno prokuratura, jak i policja potwierdzają to zdarzenie.

- We wtorek, krótko po godzinie 20, w jednym mieszkań we Wrzeszczu doszło do zgonu 42-letniego mieszkańca Gdańska. Na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, prokurator oraz biegły z zakresu medycyny sądowej. Przeprowadzono oględziny ciała, policyjny technik zabezpieczył też ślady. Funkcjonariusze, pod nadzorem prokuratury, sprawdzają okoliczności tego zdarzenia. Zatrzymano w związku z tą sprawą jedną osobę - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Policja nie chce tego potwierdzić, ale zatrzymana osoba to najprawdopodobniej mężczyzna, który obezwładnił 42-latka, gdy ten stał się agresywny względem obecnej w mieszkaniu kobiety. Na razie nie usłyszał on jednak żadnych zarzutów i nie jest wykluczone, że w ogóle ich nie usłyszy. Wszystko zależy od tego, co ustalą biegli w kwestii przyczyny śmierci 42-latka.

- Sekcja zwłok ma się odbyć w czwartek. W tej chwili nic więcej nie mogę w tej sprawie powiedzieć - ucina Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.