Śmiertelne potrącenie z udziałem policjanta

16 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 7 lat)
Patsz

Do śmiertelnego potrącenia doszło w nocy ze środy na czwartek na ul. Małomiejskiej w Gdańsku. Pod kołami nieoznakowanego radiowozu zginął 60-letni mężczyzna. Sprawa będzie badana przez prokuraturę.Jak relacjonują świadkowie zdarzenia, do wypadku doszło w okolicy stacji Lotos zobacz na mapie Gdańska. W nocy został potrącony mężczyzna.

- Działo się to ok. 1.30. Samochód potrącił przechodzącego na pasach mężczyznę - relacjonuje nasza czytelniczka, pani Justyna.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku milczą na temat szczegółów zdarzenia.

- Potwierdzam jedynie, że miał miejsce wypadek w którym zmarł 60-letni mężczyzna. W wypadku brał udział funkcjonariusz policji. O zdarzeniu natychmiast został powiadomiony prokurator. To standardowa procedura w tego typu sytuacjach - informuje Lucyna Rekowska z KMP w Gdańsku.

Jak udało się nam ustalić, samochód biorący udział w zdarzeniu to nieoznakowany radiowóz. Potwierdzają to również relacje świadków. Według pierwszych ustaleń na miejscu wypadku, kierujący samochodem był trzeźwy. Sprawę bada prokuratura Gdańsk - Śródmieście.

- Na miejscu były prowadzone oględziny zwłok oraz inne czynności. Na razie nie znamy przebiegu, ani przyczyn wypadku. Nie otrzymaliśmy bowiem jeszcze materiałów z Komendy Miejskiej Policji, więc nie prowadzimy, póki co, żadnych czynności - wyjaśnia Marzena Muklewicz z prokuratury rejonowej Gdańsk-Śródmieście .

Patsz