Śmiertelny wypadek przy Westerplatte. Członek załogi holownika wpadł do kanału

26 listopada 2020, 9:35
Szymon Zięba
Najnowszy artukuł na ten temat

Śmiertelny wypadek przy holowniku. Na jednostce pito alkohol

53-letni członek załogi holownika w trakcie wchodzenia na pokład jednostki wpadł do kanału na wysokości nabrzeża WesterplatteMapka w Gdańsku. Do zdarzenia doszło w środę, 25.11.2020, późnym wieczorem. W czwartek śledczy przekazali informację, że poszkodowany zmarł w szpitalu.O wypadku poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Z relacji strażaków wynikało, że mężczyzna wpadł do wody na wysokości nabrzeża przy Westerplatte. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe - po wyciągnięciu z wody poszkodowany był reanimowany i został przewieziony do szpitala.

Raport z Trójmiasta

22:34 25 lis 2020
Od redakcji: strażacy poinformowali, że poszkodowany nieprzytomny został przewieziony do szpitala.


W czwartek, 26.11.2020, służby przekazały informację, że 53-latek nie przeżył - zmarł w szpitalu. Ustalane są obecnie okoliczności tych wydarzeń.

- Do zdarzenia doszło w trakcie wchodzenia przez członka załogi na holownik. W trakcie wchodzenia mężczyzna wpadł do kanału - przekazała wstępne ustalenia prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przekazał, że 53-letni mężczyzna został wyciągnięty na brzeg przez strażaków z grupy ratownictwa wodno nurkowego, którzy udzielili mu pomocy przedmedycznej.

- Następnie został przewieziony do szpitala przez ratowników medycznych. Pomimo udzielonej pomocy medycznej 53-latek zmarł w szpitalu. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo śledczej, którzy przeprowadzili oględziny. Policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Policjanci sprawdzili monitoringi, ustalili oraz przesłuchali kilku świadków. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą, sprawdzają wszystkie zdobyte informacje oraz okoliczności zdarzenia - podsumowuje gdański policjant.