Śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty na Trakcie Konnym

16 września 2020, 22:30
Szymon Zięba
aktualizacja:14:10 (17 września 2020)

Do śmiertelnego wypadku doszło w środę, 16.09., wieczorem na skrzyżowaniu ul. Traugutta z Traktem KonnymMapka. Wskutek potrącenia przez samochód osobowy zginął rowerzysta. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że młody mężczyzna w wieku 25-30 lat wjechał na czerwonym świetle pod auto.Aktualizacja, 17.09., godz. 14:10Już po publikacji artykułu zgłosił się do nas czytelnik, który opisał zachowanie świadków wczorajszego wypadku. Okazało się, że jeszcze przed przyjazdem na miejsce ratowników, w pomoc poszkodowanemu rowerzyście zaangażowało się wiele postronnych osób.

- Świadkowie zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zorganizowali apteczki pierwszej pomocy, prawidłowo rozpoznali zatrzymanie akcji serca i natychmiast przystąpili do uciskania klatki piersiowej. Reszta osób zajęła się kierowaniem służb ratunkowych na miejsce zdarzenia, rozstawili się na najbliższych skrzyżowaniach i machali do karetek, wozów straży pożarnej itp., aby ci już z daleka widzieli gdzie mają jechać - opowiada nasz rozmówca, który prosi o zachowanie anonimowości.
Podkreśla, że na pochwalę zasługują też ratownicy prywatnej firmy świadczącej usługi transportu sanitarnego na terenie Gdańska, który zatrzymali się już w trakcie trwania akcji ratunkowej przez pozostałe służby i zgłosili chęć pomocy oraz zaangażowali się w akcję ratunkową.O wypadku poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Z ich relacji wynikało, że auto osobowe uderzyło w rowerzystę. Zderzenie było na tyle silne, że rower został doszczętnie potrzaskany.

Raport z Trójmiasta

Poważny wypadek na skrzyżowaniu Traugutta z Traktem Konnym, z udziałem rowerzysty. Od redakcji: Jak poinformowali strażacy, samochód osobowy potrącił rowerzystę. Na miejscu są cztery zastępy służb ratunkowych. Strażacy poinformowali, że - mimo reanimacji - nie udało się uratować rowerzysty. Lekarz stwierdził zgon.

Informację o zdarzeniu potwierdzili nam strażacy, którzy byli na miejscu. Z kolei Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku poinformowała, że ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż młody mężczyzna na rowerze wjechał na czerwonym świetle pod nadjeżdżający samochód.

Cyklista - mimo akcji reanimacyjnej prowadzonej 30 minut - zmarł. Na miejscu nadal pracują policjanci oraz prokurator.

- Ustalana jest tożsamość potrąconego mężczyzny oraz okoliczności tego zdarzenia. Zabezpieczony i przeanalizowany zostanie monitoring, a także przesłuchany będzie kierowca samochodu osobowego - tłumaczy gdańska policjantka.
Mundurowi informują, że kierowca auta, które brało udział w wypadku, był trzeźwy.

W związku z prowadzonymi czynnościami w okolicy pojawiły się utrudnienia w ruchu, które trwały około trzech godzin.

Trakt Konny zamknięto do wysokości ul. 3 MajaMapka.