stat

Smocze łodzie popłynęły w szczytnym celu

1 września 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Arnold Szymczewski

Druga edycja charytatywnych regat smoczych łodzi organizowanych przez Rotary Gdańsk Centrum ponownie odbyła się na Motławie. Sześć osad ścigało się w szczytnym celu. W tym roku pieniądze ze zbiórki zostały przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci z uszkodzeniami neurologicznymi oraz wsparcie sportowców niepełnosprawnych. Zwycięzcą regat została firma Flugger farby.Centrum Techniki Okrętowej, Warbud, InterCars, Sosnowski, Flugger farby oraz Trojmiasto.pl to sześć firm, które wystartowały w charytatywnych regatach. W każdej smoczej łodzi płynęło 16 wioślarzy, sternik oraz bębniarz.

Z Długiego Pobrzeża zobacz na mapie Gdańska i Wyspy Spichrzów zobacz na mapie Gdańska zmaganiom drużyn startujących w regatach przyglądały się setki mieszkańców i turystów. Odcinek do przepłynięcia wynosił 150 m, a walka o zwycięstwo w każdym z wyścigów była bardzo wyrównana. Co ciekawe, osada firmy Warbud w drugim swoim wyścigu wywróciła się, częściowo topiąc smoczą łódź. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

- Znaleźliśmy się tutaj przypadkiem i nigdy nie widzieliśmy regat smoczych łodzi. Jednak liczba ludzi obserwujących wydarzenie robi wrażenie. Same wyścigi też mogą się podobać, do tego, jak się dowiedziałam, cel tej imprezy jest charytatywny, co sprawia, że z jeszcze większą uwagą przyglądamy się wyścigom - powiedziała nam pani Anna, która zmaganiom przyglądała się z rodziną.
W tym roku w boju o pierwsze miejsce walczyły osady Flugger farby oraz Sosnowski, a wyścig wygrała pierwsza z tych załóg. Trzecie miejsce przypadło osadzie Inter Cars, z kolei czwarte - redakcji Trojmiasto.pl, miejsce piąte Warbud. Na szóstej lokacie uplasowało się Centrum Techniki Okrętowej.

Firmy, które wzięły udział w regatach nie zatrudniają na co dzień zawodowych wioślarzy, jednak zaangażowanie drużyn sprawiło, że wyścigi wyglądały naprawdę zawodowo.

Zobacz wywrotkę smoczej łodzi
Bierzesz udział w akcjach charytatywnych?
18%

tak, często

41%

tak, ale raczej sporadycznie

41%

nie, nigdy

zakończona

łącznie głosów: 258