Sopot: 49 blokad na koła w weekend

22 lipca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
piw

72 mandaty, 49 blokad założonych na koła i pięć odholowanych pojazdów - to wynik działania sopockiej straży miejskiej w tylko jeden, ostatni weekend.Niedawno pisaliśmy o tym, że sopoccy strażnicy kupili 50 nowych blokad na koła (wcześniej dysponowali 20) i zaczynają ofensywę wymierzoną w kierowców parkujących niezgodnie z przepisami.

Tylko w ostatni weekend straż miejska założyła na koła 49 blokad. Dla porównania, przez cały ubiegły rok założono ich w Sopocie 867. Co więcej, sami strażnicy przyznają, że blokad byłoby więcej, ale ograniczają ich przepisy dotyczące parkowania na trawnikach.

- Przepisy zabraniają nam zakładania blokad w takich sytuacjach - wyjaśnia Tomasz Dusza, komendant Straży Miejskiej w Sopocie. - Trawnik nie podlega przepisom o ruchu drogowym. Parkujący na trawniku łamie miejskie przepisy porządkowe. Takiemu kierowcy możemy tylko zostawić za wycieraczką zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia. Takie zawiadomienie, po skontaktowaniu się kierowcy, może zamienić się w mandat. Niektóre z tych spraw znajdują swój finał w sądzie - dodaje.
W czasie minionego weekendu strażnicy z Sopotu - poza nałożeniem blokad - przeprowadzili 216 kontroli, udzielili 40 pouczeń, wylegitymowali 94 osoby. Tylko w czasie weekendu wystawili 72 mandaty na łączną kwotę 9590 zł.
Zdarza ci się parkować niezgodnie z przepisami?
9%

tak, często

38%

tylko w wyjątkowych sytuacjach

53%

nie, nie robię tego nigdy

zakończona

łącznie głosów: 2226

piw

Mogłeś jeszcze nie czytać