Sopot: kolejny etap remontu al. Niepodległości. Będą utrudnienia

29 lipca 2021, 21:00
Krzysztof Koprowski

Najbliższy weekend w Sopocie dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej ponownie będzie wiązał się z utrudnieniami na al. NiepodległościMapka. Już w piątkowe popołudnie drogowcy zajmą dwa pasy w kierunku Gdyni, a ruch będzie prowadzony w obu kierunkach po części jezdni w kierunku Gdańska. Utrudnienia są spowodowane wymianą nawierzchni alei na odcinku ok. 400 metrów.O planach remontu nawierzchni na całej szerokości jezdni al. Niepodległości między ul. Armii KrajowejMapka a 23 MarcaMapka pisaliśmy pod koniec czerwca. Wówczas inwestycja realizowana dzięki subwencji rządowej w kwocie ok. 381 tys. zł była na etapie poszukiwania wykonawcy.

W przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma MTM z Gdyni - ok. 846 tys. zł (najdroższa oferta w przetargu opiewała na kwotę ponad 1,5 mln zł). Brakująca kwota ponad dofinansowanie ze środków krajowych będzie pochodzić z budżetu Sopotu.

MTM pierwsze prace rozpoczął w ubiegłym tygodniu, kiedy to wymienił nawierzchnię na dwóch pasach w kierunku Gdańska.


Start robót w piątek o 17:30, koniec nad ranem w poniedziałekTeraz drogowcy przeniosą się na drugą połowę alei, gdzie zerwą dwie warstwy starej nawierzchni, a następnie położą nową warstwę wyrównawczą i ścieralną w połączeniu z siatką wzmacniającą przeciwspękaniową. Odtworzone zostaną też pętle indukcyjne sygnalizacji świetlnej.

- Drugi etap prac rozpoczynamy w najbliższy piątek (30 lipca) ok. godz. 17:30. Wykonawca planuje zakończyć je w poniedziałek (2 sierpnia) ok. godz. 6:00. Prace będą odbywały się również nocą - zapowiada Anna Dyksińska, rzecznik Zarządu Dróg i Zieleni w Sopocie.

Przejazd tylko po jednym pasie ruchu w każdą stronęPrace drogowe obejmą dwa pasy ruchu w kierunku Gdyni na całym odcinku przewidzianym do remontu. Ruch pojazdów w obu kierunkach będzie prowadzony na części jezdni do Gdańska, co oznacza zwężenie do jednego pasa ruchu w każdą stronę.

W trakcie robót działać będzie przejście dla pieszych na wysokości ul. 23 Marca. Wyłączony z eksploatacji liniowej zostanie natomiast przystanek autobusowo-trolejbusowy "Goyki 01"Mapka (nie przewiduje się zastępczej lokalizacji; wyłączenie z ruchu dotyczy też linii nocnej N1).

Odcinek al. Niepodległości objęty pracami drogowymi. Więcej zdjęć (6)

Odcinek al. Niepodległości objęty pracami drogowymi.

graf. Trojmiasto.pl

Odcinek al. Niepodległości objęty pracami drogowymi.

graf. Trojmiasto.pl

Kolejny weekend utrudnień na al. NiepodległościW kolejny weekend (6-8 sierpnia) remontem będzie objęty odcinek al. Niepodległości na wysokości skrzyżowania z ul. WybickiegoMapka, zaś na koniec wszystkich prac przewidziano wymalowanie nowego oznakowania poziomego.

- Docelowe oznakowanie zostanie umieszczone po dwóch tygodniach od zakończenia prac, czyli po "odparowaniu asfaltu". Zbyt pośpieszne malowanie oznakowań mogłoby spowodować przebarwienia, czyli zażółcenia oznakowania. Wpłynęłoby to również na jego trwałość - tłumaczy rzecznik sopockiego ZDiZ.


Sprzedam samochód - ogłoszenia Gdańsk, Sopot, Gdynia

Czy wybierając trasę przejazdu, kierujesz się pracami drogowymi?
36%

tak, zawsze staram się unikać robót na drogach

45%

tak, ale tylko jeżeli wiążą się one z ogromnymi korkami

6%

nie, całkowicie się tym nie przejmuję

13%

nie, ufam nawigacji, która znajdzie najlepszą trasę

zakończona

łącznie głosów: 289

Opinie wybrane


wszystkie opinie (62)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.