stat

Sopot kupuje strażnikom miejskim blokady na koła. Było 20, będzie 70

12 czerwca 2019, 17:30
piw
Najnowszy artukuł na ten temat

Płatne parkowanie w kolejnej dzielnicy Gdańska. Brakuje ponad 300 parkomatów

50 dodatkowych uniwersalnych blokad na koła kupił Sopot dla swojej straży miejskiej. To dużo w skali miasta, bo do tej pory sopoccy strażnicy dysponowali ledwie 20 blokadami. Urzędnicy zapowiadają ofensywę przeciwko nieprawidłowo parkującym.- Na chodnikach, przed bramami wjazdowymi, na skwerach i zieleńcach - źle parkujący kierowcy to prawdziwa zmora wielu nadmorskich kurortów, w tym Sopotu. Część turystów i gości, nie zwracając uwagi na przepisy, zostawia swoje auta, tam gdzie im wygodniej, zupełnie nie licząc się z innymi użytkownikami dróg ani z pieszymi - tłumaczy decyzję o zakupie blokad Anna Dyksińska z sopockiego magistratu.
W ubiegłym roku - dysponując 20 blokadami - sopoccy strażnicy miejscy 867 razy zakładali je na koła pojazdów parkujących niezgodnie z przepisami. Wydali w tym czasie również 116 dyspozycji do odholowania nieprawidłowo zaparkowanych aut.

Teraz zapowiadają, że blokad będzie jeszcze więcej. W miniony weekend zaczęli swoją ofensywę - nałożyli 35 blokad, 8 aut zostało odholowanych, na kierowców nałożono też 57 mandatów za złe parkowanie na łączną kwotę blisko 6 tys. zł.
Tak wygląda dzień pracy strażników miejskich - byliśmy na służbie z gdyńskimi funkcjonariuszami.

piw