Sopot: spaliła się elektryczna hulajnoga

21 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
szym
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdańsk reguluje zasady parkowania współdzielonych hulajnóg

W Sopocie przy ul. 3 Maja spaliła się elektryczna hulajnoga. Jak zapewnia operator, pożar nie był jednak efektem awarii sprzętu, tylko aktem wandalizmu, którego ofiarą pada coraz większa liczba wypożyczanych pojazdów.Na spaloną hulajnogę operatora Quick Ride natrafił nasz czytelnik przy ul. 3 Maja w Sopocie. Przedstawiciele firmy przyznają, że choć taka sytuacja wydarzyła się pierwszy raz, to jest to kolejny akt wandalizmu.

- Niestety od jakiegoś czasu doświadczamy szeregu przykrych zdarzeń, takich jak topienie hulajnóg w morzu, przecinanie kabli, rozkręcanie i wyciąganie kabli, a także najzwyczajniej rozkradanie ich i chowanie na własnych posesjach - wylicza Aneta Nowicka z Quick Ride. - Mimo iż staramy się walczyć z wandalizmem i minimalizować tego typu sytuacje, zatrudniając m.in. specjalne osoby, które jeżdżą i nadzorują stan hulajnóg, nie jesteśmy w stanie wyeliminować ich wszystkich.

Bateria rozgrzana do ponad 150 stopniOperator zapewnia, że w tym przypadku na pewno nie zawinił sprzęt. Podczas pożaru strażacy zbadali hulajnogę kamerą termowizyjną i okazało się, że bateria rozgrzała się do ponad 150 st. C.

- Wszystkie nasze hulajnogi i baterie posiadają certyfikaty CE oraz wszelkie niezbędne atesty i nigdy wcześniej tego typu sytuacje u nas nie miały miejsca - komentuje sopocki przypadek Aneta Nowicka.

Hulajnogi na minuty parkowane gdzie popadnie


Porzucane rowery i hulajnogiTymczasem o ile problemy z wandalami spędzają sen z powiek operatorom tzw. transportu na minuty, to wypożyczane rowery i hulajnogi nierzadko są problemem innych uczestników ruchu. Chodzi o porzucanie pojazdów na środku chodników, ścieżek rowerowych, a nawet ulic. O takich incydentach regularnie informują nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

Raport z Trójmiasta

13:06 18 sie 2019
Czy użytkownicy tych hulajnóg myślą rozsądnie? Co chwilę spotyka się je porzucone na chodnikach?

Zdewastowana hulajnoga elektryczna na Monciaku
Korzystając z wypożyczonych rowerów czy hulajnóg:
42%

zawsze je odprowadzam w wyznaczone miejsce

40%

staram się zostawiać w wyznaczonym miejscu albo ustawić tak, by nie przeszkadzały

18%

nie zwracam uwagi na to, gdzie je zostawiam

zakończona

łącznie głosów: 1906

szym