stat

Sopot: wandal zatrzymany na gorącym uczynku

17 lipca 2017, 11:00
piw

Szedł ulicą i bez najmniejszego powodu uderzał w zaparkowane przy niej auta, w jednym przypadku udało mu się wybić szybę. Dzięki reakcji jednego z przechodniów i telefonie na policję 31-latka udało się zatrzymać praktycznie na gorącym uczynku.Policjanci z Sopotu otrzymali w piątek zgłoszenie, z którego wynikało, że ul. Piastów zobacz na mapie Sopotu idzie agresywny i - prawdopodobnie - pijany mężczyzna, który uderza i kopie w zaparkowane auta. Według zgłaszającego, w jednym z samochodów udało mu się zresztą wybić szybę.

Na miejsce od razu skierowano patrol. Na widok policjantów mężczyzna rzucił się do ucieczki - po krótkim pościgu udało się go jednak złapać i obezwładnić.

Wandalem okazał się 31-letni mieszkaniec Redy. W wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile alkoholu.

- Zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna - z uwagi na to, że swoim zachowaniem zagrażał innym osobom oraz mieniu - został doprowadzony do izby zatrzymań, gdzie wytrzeźwiał. Wówczas postawiono mu zarzut zniszczenia mienia - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Policja podkreśla, że zatrzymanie 31-latka było możliwe dzięki szybkiej i bardzo dokładnej informacji od jednego z przechodniów.
Widzisz, jak ktoś coś niszczy, co robisz?
11%

nic, to nie moja sprawa

20%

interweniuję i zwracam takiej osobie uwagę

69%

dzwonię na policję

łącznie głosów: 1154

piw