Miasto zbuduje 49 mieszkań dla sopocian

18 września 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Michał Brancewicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Sopot planuje budowę kolejnych mieszkań komunalnych

Dwa pięciokondygnacyjne budynki, a w nich łącznie 49 mieszkań komunalnych, mają powstać przy al. Niepodległości zobacz na mapie Sopotu. Miasto już po raz drugi szuka wykonawcy i oferta nadal jest wyższa niż zakładał budżet, chociaż tym razem już nieznacznie. Jeśli mimo tego wykonawca zostanie wybrany, to na realizację będzie miał nieco ponad półtora roku.Od kilku lat Sopot buduje kolejne nowe mieszkania komunalne. Musi to robić, by zatrzymać u siebie młodych mieszkańców, których nie stać na kupno własnego lokalu w tym niemal najdroższym mieście w Polsce.

- Spełniamy marzenia sopocian, by mogli zamieszkać na swoim w naszym pięknym mieście - mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.
Tym razem miejska inwestycja obejmuje budowę dwóch pięciokondygnacyjnych budynków między al. Niepodległości oraz ul. Smolną i Świemirowską wraz z urządzeniem terenu wokół nich. W sumie powstanie tu 49 mieszkań.

Przetarg na wybór wykonawcy był już ogłaszany dwukrotnie. Za pierwszym razem zgłosiła się tylko spółka Wroński, która wyceniła prace na 11,670 mln zł. Ponieważ miasto było gotowe zapłacić 9,63 mln zł, postępowanie unieważniono.

Przy drugim podejściu miasto co prawda podniosło budżet inwestycji do 11,046 mln zł, ale okazało się, że to wciąż za mało. Tym razem również zgłosiła się jedynie firma Wroński, która tym razem zażyczyła sobie 11,682 mln zł. Różnica wynosi więc ok. 600 tys. zł.

Co teraz?

- Komisja po przeanalizowaniu dokumentacji podejmie decyzję, czy inwestycja będzie realizowana czy będzie rozpisany kolejny przetarg - mówi Anna Dyksińska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Sopocie.
Jeśli, mimo różnic w cenie, wykonawca zostanie wybrany, to będzie miał 580 dni (ok. 19 miesięcy) na realizację zadania od dnia podpisania umowy.
Chciał(a)byś mieszkać w Sopocie?
54%

tak

46%

nie

zakończona

łącznie głosów: 752