Sprawca jest, szukają pokrzywdzonego

22 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
ms

Z nietypową prośbą zwróciła się do mieszkańców sopocka prokuratura. Po tym, jak zatrzymano agresora, który dopuścił się aktu seksualnego wobec osoby małoletniej, to właśnie pokrzywdzony jest teraz poszukiwany.Prokuratura Rejonowa w Sopocie nadzoruje śledztwo w sprawie tzw. innej czynności seksualnej wobec osoby małoletniej. Chodzi o chłopca, który ma mniej niż 15 lat. Miał on być obiektem ataku, do jakiego doszło 22 lipca na plaży w Sopocie. W okolicach wejścia na plażę nr 26 , na wysokości ul. Chrobrego, był on napastowany seksualnie przez 44-letniego mężczyznę.

Napastnik aresztowanyNapastnik został zatrzymany, a na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec osoby małoletniej. Sąd Rejonowy w Sopocie aresztował go tymczasowo.

Poszkodowany poszukiwanyDo dokładnego zbadania sprawy i ustalenia wszystkich jej okoliczności niezbędne są zeznania poszkodowanego. Dlatego też prokuratorzy proszą opiekunów małoletniego i ewentualnych świadków zdarzenia o zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 112A lub telefoniczny kontakt pod numerami: (58) 521 62 22 (całodobowo), (58) 521 62 83 (sekretariat Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego), (58) 521 62 30 (prowadzący sprawę), bądź zgłaszając się do Prokuratury Rejonowej w Sopocie przy ul. Grottgera 3-5, tel. (58) 551 09 22 lub najbliższej jednostki Policji.

Informację można przesłać również drogą elektroniczną na adres komenda.sopot@gd.policja.gov.pl.
Zdarzyło ci się nie zgłosić przestępstwa policji?
41%

tak, bo i tak nie złapaliby sprawcy

17%

tak, bo uznałe(a)m, że to drobiazg

11%

nie, zawsze zgłaszam nawet drobną kradzież

31%

na szczęście nigdy nie była(e)m ofiarą przestępstwa

zakończona

łącznie głosów: 713

ms