Sprzedawał podróbki na targowisku. 8 tys. podrobionych ubrań i akcesoriów

13 września 2021, 8:40
piw

Prawie 8 tys. podrobionych ubrań i akcesoriów z logo znanych marek odzieżowych zabezpieczono podczas kontroli na jednym z gdańskich targowisk. Wszystkie zabezpieczone podróbki były sprzedawane przez jedną osobę.Kontrolę przeprowadzili wspólnie gdańscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą oraz funkcjonariusze pomorskiej KAS. Najpierw udali się na targowisko i tam - u jednego ze sprzedawców - znaleźli część "trefnego" towaru.

- Mundurowi zabezpieczyli kilkaset sztuk kurtek, spodni, koszulek, bielizny, pasków i torebek oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi. Jakość towaru znacząco odbiegała od wyrobów oryginalnych. Osoba podejrzana o handel nielegalnym towarem została zatrzymana - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Na tym jednak nie koniec. Po zabezpieczeniu podróbek na targowisku policjanci i funkcjonariusze KAS udali się w miejsce, gdzie sprzedawca miał przechowywać towar. Tam zabezpieczono ponad 7 tys. podrobionych ubrań i akcesoriów znanych marek.

Łącznie więc podróbek zabezpieczono blisko osiem tysięcy. Ich wartość rynkowa to co najmniej 2,5 mln zł. Sprzedawcy grozi do 5 lat więzienia.
Zdarza ci się kupić markowy produkt z niepewnego źródła?
30%

tak, bo bywają znacznie tańsze

11%

czasem, jak mam pewność, że to produkt oryginalny

13%

tak, bo nie muszę dopłacać za oryginalną metkę doszytą w tej samej fabryce

28%

nie, liczy się dla mnie jakość, więc wolę zapłacić więcej i być jej pewnym

18%

nie, bo mam opory przed wspieraniem szarej strefy

zakończona

łącznie głosów: 1247

piw

Opinie wybrane


wszystkie opinie (143)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.