stat

Stadion Energa wreszcie zyskał logo

26 maja 2016 (artykuł sprzed 3 lat)
Maciej Naskręt
Najnowszy artukuł na ten temat

9 mln zł na nowe oświetlenie stadionu w Letnicy

Montaż napisu na fasadzie stadionie Energa Gdańsk.

Rozpoczęły się prace przy montażu logotypu z nazwą stadionu w Letnicy. zobacz na mapie Gdańska Dwa podświetlane napisy "Stadion Energa Gdańsk" mają być gotowy do weekendu.Wreszcie rozpoczęło się wieszanie nazwy stadionu w Letnicy na jego fasadzie. Przypomnijmy, że od kilku miesięcy sponsorem tytularnym stadionu jest grupa Energa. W środę montowano stelaż, a w czwartek pierwsze litery loga, które docelowo mają utworzyć napis: "Stadion Energa Gdańsk".

Napisy będą dwa, po dwóch stronach bryły stadionu - od strony ul. Marynarki Polskiej oraz od torów kolejowych. Każdy z nich zajmie 300 m kw. powierzchni.

Ponieważ instalacja wykonywana jest w technologii LED RGB, litery będzie można wyświetlać w różnych kolorach. Sterowanie będzie "ożywiało" znak poprzez wyświetlanie różnego rodzaju efektów wizualnych. Podczas meczów reprezentacji litery będą biało-czerwone, podczas meczów Lechii - biało-zielone.


Wykonawca z montażem musi zdążyć do planowanych imprezy Gdańsk Dzieciom z okazji dnia dziecka (niedziela, 29 maja) i meczu towarzyskiego Polska - Holandia (środa, 1 czerwca).

Logo sponsora na fasadzie stadionu to jeden z elementów wymaganych umowy sponsorskiej zawartej między operatorem stadionu i Energą. Za prawa do nazwy spółka zapłaci przynajmniej 3 mln zł rocznie przez pięć lat. Dodatkowe 1,5 mln zł stanowić będzie kwota zmienna, której wypłata uzależniona zostanie od oceny działań marketingowych zarządcy stadionu (m.in. odpowiedniej liczby imprez sportowych i kulturalnych). A to oznacza, że spółka będąca operatorem obiektu w trakcie trwania kontraktu zainkasuje od 15 do 22,5 mln zł.

Spółka zarządzająca stadionem ogłosiła dwuetapowy konkurs na projekt i wykonanie logo, natomiast wykonawcę wybrała Energa, która w całości pokrywa też koszty przedsięwzięcia. A te pozostają tajemnicą energetycznej spółki.
Czy w tym roku odwiedziłeś stadion w Letnicy?
28%

tak, wielokrotnie, byłem na meczach i wydarzeniach przy stadionie

18%

tak, raz czy dwa

21%

nie, ale planuje się tam wybrać na mecz lub inne wydarzenie

33%

nie, jeszcze nigdy na nim nie byłem

zakończona

łącznie głosów: 1021