stat

Stadion w Letnicy: logo znika tylko na chwilę

14 grudnia 2017 (artykuł sprzed 2 lat)
Maciej Naskręt
Najnowszy artukuł na ten temat

9 mln zł na nowe oświetlenie stadionu w Letnicy

Ruszyły prace przy demontażu ledowego napisu "Stadion Energa Gdańsk" na obiekcie sportowym w Letnicy. zobacz na mapie Gdańska Powód? Jakość ozdobnego oświetlenia ma zostać poprawiona. Napis z mocniejszym oświetleniem zobaczymy na początku przyszłego roku.Na Stadionie Energa Gdańsk rozpoczęły się prace mające na celu naprawę instalacji elektrycznej liter logotypów znajdujących się na elewacji obiektu. Działania będą polegały na zdjęciu całego napisu, wymianie ledów na silniej świecące oraz zawieszeniu instalacji powtórnie na miejsce.

Zaplanowane na najbliższe dni prace poprawią znacznie jakość prezentacji nazwy obiektu.

- Decyzja o pracach naprawczych została podjęta niezwłocznie po tym, jak otrzymaliśmy wyniki ekspertyzy potwierdzającej przyczyny nieprawidłowości instalacji elektrycznej w napisie. Nasze zastrzeżenia dotyczyły nie tylko sposobu funkcjonowania instalacji, ale też nieodpowiedniej kolorystyki ledów, co przekładało się na niewystarczające wysycenie kolorem liter logotypu widocznych na zewnątrz - mówi Karolina Janik, rzecznik prasowy Stadionu Energa Gdańsk.
Prace naprawcze napisu oraz same działania remontowe były tematem wcześniejszych uzgodnień pomiędzy zarządcą Stadionu Energa Gdańsk a sponsorem tytularnym - Grupą Energa. Wszystkim stronom zależy na jak najlepszej jakości oznakowania obiektu. Wymiana logotypu wiąże się oczywiście z kosztami. Dzięki dobrej współpracy Arena Gdańsk Operator z Grupą Energa udało się wypracować rozwiązanie biznesowe, z którego zadowolone są obie strony.

Zgodnie z harmonogramem, prace naprawcze powinny trwać od 2 tygodni do miesiąca. Oba logotypy zostaną zdjęte w tym samym czasie. Prace będą prowadzone na ziemi, a po ich zakończeniu litery zostaną ponownie umieszczone na elewacji.

Energa sponsorem tytularnym stadionuStadion Energa Gdańsk - tak od listopada 2015 r. nazywa się stadion miejski w Letnicy - to największy obiekt sportowy na Pomorzu. Energa podpisała 5-letnią umowę partnerską na sponsoring tytularny z zarządcą stadionu.
Ile razy w tym roku byłeś na stadionie w Letnicy?
12%

wiele razy, trudno to policzyć

6%

kilkanaście razy, na meczach i mniejszych wydarzeniach

10%

nie byłem często, może kilka razy

15%

raz, czy dwa razy

7%

byłem, ale na imprezie wokół stadionu

50%

nie byłem w ogóle

zakończona

łącznie głosów: 962