Stał pod sklepem z kieszeniami pełnymi narkotyków. Kolejne miał w lodówce

28 maja 2021, 13:15
piw
26-latek narkotyki trzymał w lodówce, było tam niemal wszystko - od tabletek ecstasy i znaczków nasączonych LSD, po kokainę. Więcej zdjęć (1)

26-latek narkotyki trzymał w lodówce, było tam niemal wszystko - od tabletek ecstasy i znaczków nasączonych LSD, po kokainę.

fot. policja

26-latek narkotyki trzymał w lodówce, było tam niemal wszystko - od tabletek ecstasy i znaczków nasączonych LSD, po kokainę.

fot. policja

Stał pod sklepem w Nowym Porcie, a w kurtce miał pochowanych ponad 40 woreczków narkotyków - od kokainy po LSD. W domu 26-latka policjanci znaleźli kolejnych 60 woreczków z narkotykami. Można z nich przygotować w sumie prawie 400 porcji narkotyków. Choć na razie mężczyzna nie usłyszał zarzutu dotyczącego handlu narkotykami, to sąd i tak zdecydował o tymczasowym aresztowaniu go na trzy miesiące.26-latka zatrzymano, gdy stał pod osiedlowym sklepem. Wcześniej policjanci uzyskali tzw. wiedzę operacyjną, że mężczyzna ten prawdopodobnie handluje narkotykami i może mieć ich znaczną ilość przy sobie.

- Policjanci wylegitymowali go i podczas kontroli znaleźli w kieszeniach jego kurtki narkotyki. 26-letni mieszkaniec dzielnicy Nowy Port został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, zabezpieczonych ponad 40 woreczków różnych narkotyków trafiło do ekspertyzy - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Chwilę później policjanci sprawdzili mieszkanie 26-latka. Tam znaleźli zdecydowanie więcej środków odurzających. Większość z nich ukryta była w lodówce - w 60 dużych woreczkach znajdowały się m.in. kokaina, marihuana, tabletki ecstasy oraz papierowe znaczki nasączone LSD.

- Zabezpieczone narkotyki przesłano do badań biegłemu sądowemu. Przeprowadzona ekspertyza wykazała, że to łącznie prawie 400 porcji narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące - dodaje Chrzanowski.
Wiesz, kto w twojej okolicy handluje narkotykami?
23%

tak, znam takie osoby

11%

domyślam się, ale nie mam pewności

66%

nie, nie mam zielonego pojęcia

zakończona

łącznie głosów: 1674

piw

Opinie wybrane


wszystkie opinie (140)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.