Starcie pseudokibiców i policjantów po derbach Trójmiasta

1 czerwca 2020, 11:20
Szymon Zięba
Po meczu we Wrzeszczu doszło do starcia pseudokibiców i policji.

Rzucali w stronę policji drewnianymi pałkami, butelkami oraz śmietnikiem - tak według relacji naszych czytelników wyglądało starcie pseudokibiców z mundurowymi po niedzielnych derbach Trójmiasta. Śledczy zatrzymali do tej pory trzech mężczyzn - jednego, który zaatakował policjantów sztachetami i butelkami, oraz dwóch, którzy mieli przy sobie narkotyki.W niedzielę odbyły się 44. derby Trójmiasta, które przeszły do historii nie tylko jako pierwsze takie spotkanie bez udziału kibiców, ale także jako potyczka lokalnych klubów, w której padło aż siedem goli. Niestety wyczekiwane przez wielu piłkarskie święto nieco popsuło zachowanie pseudokibiców, którzy po meczu starli się na ulicy z policją.

Z relacji naszych czytelników w Raporcie z Trójmiasta wynikało, że chuligani rzucali w stronę służb drewnianymi pałkami, butelkami oraz śmietnikiem. Słychać było także obelżywe przyśpiewki.

Na nagraniu widać m.in., jak funkcjonariusze zatrzymują jedną osobę, co spotyka się z agresywną odpowiedzią grupy pseudokibiców. Policjanci ostatecznie użyli gazu pieprzowego.

Janusz Ch. - czytelnik
Wspaniała zabawa kibiców we Wrzeszczu - atak na policję, rzucanie śmietnikami, butelkami


- Podjęto ponad 120 interwencji w związku z zakłóceniem porządku, spożywaniem alkoholu, nielegalnym odpalaniem rac oraz nielegalnym gromadzeniem. Policjanci w wyniku podjętych interwencji zatrzymali 30-latka, który sztachetami i butelkami rzucał w interweniujących policjantów, oraz dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie narkotyki - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Policja: sprawa jest rozwojowaTo jednak nie koniec działań policji. Mundurowi zapowiadają, że policjanci będą teraz przeglądać bogaty materiał wideo, jaki powstał w trakcie ich działań, i sukcesywnie rozliczać osoby, które łamały prawo.

- W trakcie zabezpieczenia imprezy na szczęście żaden z funkcjonariuszy nie odniósł obrażeń - podsumowuje Karina Kamińska.
Świadkowie zarejestrowali niebezpieczne incydenty z udziałem pseudokibiców.
Czy spotkałe(a)ś się z agresywnym zachowaniem podczas meczów rozgrywanych w Trójmieście?
11%

tak, ale był to incydent

49%

tak, niestety to częste zjawisko, zwłaszcza podczas derbów Trójmiasta

20%

nie, wszystkie mecze są dobrze zabezpieczane

20%

nie, bo nie biorę udziału w takich wydarzeniach

zakończona

łącznie głosów: 1623