Supermarket zamiast salonu samochodowego

10 stycznia 2022, 20:00
Michał Brancewicz
Najnowszy artukuł na ten temat Nowy salon Land Rover i Jaguara otwarty
Charakterystyczny budynek salonu samochodowego może wkrótce zniknąć z ul. Kartuskiej. Wszystko wskazuje na to, że zastąpi go sklep sieci Lidl.  Więcej zdjęć (2)

Charakterystyczny budynek salonu samochodowego może wkrótce zniknąć z ul. Kartuskiej. Wszystko wskazuje na to, że zastąpi go sklep sieci Lidl.

materiały prasowe

Charakterystyczny budynek salonu samochodowego może wkrótce zniknąć z ul. Kartuskiej. Wszystko wskazuje na to, że zastąpi go sklep sieci Lidl.

materiały prasowe

Lidl złożył wniosek o pozwolenie na zburzenie... salonu samochodowego przy ul. KartuskiejMapka na Jasieniu. Działający tam diler Volvo Drywa przeniesie się niedługo do budowanego obiektu między al. Płażyńskiego a ul. UczniowskąMapka na granicy Wrzeszcza i Brzeźna.Wszystko wskazuje na to, że charakterystyczny budynek z okrągłym frontem, w którym przez przez wiele lat działał salon Volvo, wkrótce zostanie rozebrany.

Co ciekawe, to nie diler Drywa będzie zlecał te prace, a właściciel sieci sklepów Lidl.

14 grudnia 2021 r. spółka z branży handlowej złożyła wniosek o rozbiórkę salonu z serwisem mieszczącego się przy ul. Kartuskiej 410. Warto dodać, że tuż obok, pod adresem Kartuska 406Mapka znajduje się sklep marki Biedronka.

Nietrudno się domyślić, co miałoby powstać w jego miejsce, ale przedstawiciele popularnej sieci sklepów na razie odpowiadają wymijająco.

Supermarkety w Trójmieście. Znajdź najbliższy sklep- Gdańsk jest dla nas interesującym miastem, dlatego w związku z ciągłym rozwojem sieci naszych sklepów poszukujemy lokalizacji także w tej okolicy. Inwestujemy w miejscowościach powyżej 8 tys. mieszkańców, w lokalizacjach dobrze skomunikowanych z możliwością budowy dużego parkingu. W tym momencie jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby przekazać bardziej szczegółowe informacje - informuje Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego Lidl Polska.
Nowy salon Volvo Drywa jeszcze w trakcie budowy. Zdjęcie z jesieni 2021. Więcej zdjęć (2)

Nowy salon Volvo Drywa jeszcze w trakcie budowy. Zdjęcie z jesieni 2021.

materiały prasowe

Nowy salon Volvo Drywa jeszcze w trakcie budowy. Zdjęcie z jesieni 2021.

materiały prasowe

O tym, że salon Volvo będzie przenosił się w okolice stadionu w Letnicy, gdzie także inni dilerzy budują swoje nowe obiekty, było wiadomo już od dawna. Otwarcie salonu miało nastąpić po nowym roku, ale na razie przedstawiciele Drywy nie podają dokładnej daty, gdyż termin ten "jest ruchomy".

Czytaj też: Powstaje kolejne motoryzacyjne centrum Trójmiasta

Przy al. Płażyńskiego działa już salon VW City Motors, a w budowie jest obiekt dla marki Kia
firmy JD Kulej. Z kolei przy ul. Marynarki Polskiej funkcjonuje duży salon dilera Plichta.
Ile czasu zajmuje ci dojście do najbliższego, dużego sklepu spożywczego?
23%

1-2 minuty

38%

ok. 5-7 minut

24%

ok. 10-15 minut

15%

nie chodzę piechotą, bo jest za daleko

zakończona

łącznie głosów: 4193

Opinie wybrane


wszystkie opinie (187)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.