Szczątki z II wojny znalezione w parku Reagana w Gdańsku

20 września 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Piotr Weltrowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Koniec poszukiwań Iwony Wieczorek

Podczas poszukiwań związanych z zaginięciem Iwony Wieczorek, prowadzonych w parku Reagana, policjanci znaleźli ludzkie szczątki - prawdopodobnie pochodzą one z czasów II wojny światowej.4 września pisaliśmy, że policja wznowiła poszukiwania zaginionej siedem lat temu Iwony Wieczorek. Na teren poszukiwań wyznaczono 14 hektarowy park Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska. Przez ponad 10 dni kilkudziesięciu policjantów przeczesywało teren przy użyciu specjalistycznych sprzętów m.in. georadaru i wykrywaczy metalu.

Georadar wskazał kilkadziesiąt miejsc, w których odnotowano "anomalie". Od kilku dni miejsca te sprawdzane są za pomocą ciężkiego sprzętu - m.in. koparki. W środę koło południa w jednym z nich natrafiono na ludzkie szczątki.

Na miejsce wezwano biegłego, który wstępnie stwierdził, że pochodzą one z okresu II wojny światowej. Szczątki te oczywiście zostaną dokładnie przebadane, póki co nie wiadomo nawet, czy pochodzą one od jednej czy od kilku osób.

- To pokazuje, że dysponujemy sprzętem, który jest w stanie wskazać miejsce, gdzie znajdują się ludzkie szczątki nawet po wielu latach. Sprawdzanie terenu w parku Reagana będzie kontynuowane. Może to potrwać przez kilka tygodni, a nawet miesięcy - mówi podkom. Michał Sienkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
Sądzisz, że sprawa Iwony Wieczorek zostanie kiedyś wyjaśniona?
20%

tak, myślę, że nastąpi to już niedługo

27%

tak, ale na wyjaśnienie poczekamy jeszcze przez lata

53%

nie, ta sprawa do końca pozostanie niewyjaśniona

zakończona

łącznie głosów: 2356