Sześciu chętnych na rewitalizację Nowego Portu

16 czerwca 2020, 11:30
rb
Najnowszy artukuł na ten temat

Przymiarki do przebudowy Teatru Leśnego we Wrzeszczu

We wtorek otwarto koperty z ofertami na rewitalizację trzech ulic w Nowym Porcie. Wpłynęło sześć ofert i wszystkie były wyższe od zakładanego budżetu (5,6 mln zł). Najniższą (8,8 mln zł) złożyła spółka Eurovia. Prace mają ruszyć w wakacje i zakończyć się w połowie przyszłego roku.Przetarg uwzględnia przebudowę ulic: GóreckiegoMapka o długości około 350 m (od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Oliwską), 200-metrowego odcinka ul. Strajku DokerówMapka (od skrzyżowania ul. Góreckiego do skrzyżowania z ul. Wilków Morskich) oraz fragmentu ul. Wilków MorskichMapka o długości 250 m (od skrzyżowania z ul. Oliwską do skrzyżowania z ul. Wolności).

Do postępowania prowadzonego przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska przystąpiło sześciu wykonawców. Wszystkie oferty przekraczały kwotę, jaką DRMG zamierza przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji (5,6 mln zł).

  • Eurovia Polska S.A (Bielany Wrocławskie) 8,8 mln zł
  • Strabag (Pruszków) 9,1 mln zł
  • Przedsiębiorstwo Budowy Dróg (Starogard Gdański) 9,4 mln zł
  • B&W Usługi Ogólnobudowlane (Pruszcz Gdański) 9,5 mln zł
  • Wodkan Grzenkowicz (Kartuzy) 9,6 mln zł
  • Firma Budowlano-Drogowa Parsbet (Grudziądz) 9,8 mln zł
Nowy Port kiedyś i dziś. Niezwykła dzielnica na zdjęciach mieszkańcaPlanowane prace obejmą m.in. remont nawierzchni ulic i chodników z wykorzystaniem historycznej kostki kamiennej, urządzenie miejsc postojowych, montaż małej architektury (stylizowane latarnie uliczne i ławki), rewaloryzację zieleni, budowę monitoringu wizyjnego, budowę i przebudowę infrastruktury podziemnej (kanalizacja deszczowa, sieć ciepłownicza, wodociągowa, sanitarna i gazowa).

Wszystkie prace na przebudowywanych ulicach w Nowym Porcie mają zakończyć się w połowie 2021 r.

rb