stat

Sześciu poszukiwanych zatrzymano na gdańskim lotnisku

31 grudnia 2018, 10:10
Rafał Borowski

Aż sześciu mężczyzn poszukiwanych przez prokuratury i sądy zatrzymano między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem na lotnisku w Rębiechowie. Jeden z nich nie zagrzeje długo miejsca w ojczyźnie. Brytyjskie organy ścigania domagają się jego ekstradycji za próbę porwania nastolatki.Wydawałoby się, że osoby poszukiwane przez prokuratury i sądy starają się unikać miejsc, gdzie ich dane są wprowadzane do jakiejkolwiek bazy. Tymczasem w ciągu zaledwie ostatnich kilku dni na gdańskim lotnisku zatrzymano aż sześć takich osób. Ich zachowanie trudno określić inaczej niż jako - nazywając rzeczy po imieniu - skrajnie głupie.

Jeden z zatrzymanych przez pograniczników niemal natychmiast powróci tam, skąd przyleciał. Inny trafi za kraty na ponad 7 lat.

- 26-latek poszukiwany w celu aresztowania i ekstradycji za próbę porwania w Wielkiej Brytanii nastolatki do Gdańska przyleciał z Liverpoolu. Po przeprowadzeniu czynności procesowych został przekazany Policji. Taki sam los spotkał 34-letniego mężczyznę, który przyleciał z Londynu. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, że Sąd Rejonowy Gdańsk Południe poszukiwał go czterema listami gończymi. Mężczyzna ma do odbycia karę 7 lat i 2 miesięcy w zakładzie karnym - informuje kpt. Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.
Podczas kontroli pasażerów innych samolotów strażnicy graniczni zatrzymali czterech kolejnych mężczyzn poszukiwanych przez sądy. Jeden z nich za złamanie sądowego zakazu zbliżania się do osoby najbliższej, pozostali celem odbycia kar aresztu za nieopłacone grzywny i wykroczenia.
Twój znajomy jest poszukiwany, a ty wiesz, gdzie się ukrywa. Co robisz?
31%

informuję o tym policję

28%

ostrzegam go, żeby się lepiej ukrył

41%

nic nie robię, to nie moja sprawa

łącznie głosów: 2343