Szybciej tramwajem przez Zwycięstwa. Znikają zbędne światła

10 października 2017 (artykuł sprzed 2 lat)
Krzysztof Koprowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Estakada na Morenę wymaga wymiany elementów konstrukcji

Wreszcie rozpoczyna się montaż sygnalizatorów ostrzegawczych na przejściach przez tory tramwajowe na al. Zwycięstwa. Zastąpią one sygnalizatory świetlne, które spowalniają ruch pojazdów komunikacji miejskiej.Prace przygotowawcze ruszają we wtorek (10 października), a montaż w środę, od godz. 8, w obrębie przystanków tramwajowych Politechnika zobacz na mapie Gdańska i Chodowieckiego zobacz na mapie Gdańska.

W pierwszym etapie zostaną wykonane prace przygotowawcze niezbędne do wykonania infrastruktury teletechnicznej. Dopiero potem znikną istniejące sygnalizatory świetlne i pojawią się ostrzegawcze, emitujące komunikat głosowy: "Uwaga, tramwaj".

- Zarówno pierwszy, jak i drugi etap prac nie wpłynie na kursowanie komunikacji tramwajowej - zapewnia Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Rozpoczynające się właśnie prace zapowiedziano już dwa lata temu. Zgodnie z harmonogramem, prace mają zakończyć się do 31 października 2017 r. Koszt inwestycji to ok. 75,3 tys. zł.

Sygnalizacja ostrzegawcza na Siedlcach
Jak oceniasz prędkość jazdy tramwajów w Gdańsku?
11%

świetnie, tramwaje jeżdżą bardzo szybko

48%

przeciętnie, są odcinki, gdzie powinny jeździć szybciej

41%

fatalnie, są w wielu przypadkach wolniejsze nawet od roweru

zakończona

łącznie głosów: 810