stat

Zabójstwo kobiety na Przeróbce

8 marca 2017, 11:15
Piotr Weltrowski
aktualizacja:14:57 (8 marca 2017)

Zarzut zabójstwa usłyszał w środę po południu 28-latek, w którego mieszkaniu znaleziono w piątek ciało 29-letniej kobiety. Policja przyjechała do mieszkania, bo mężczyzna miał grozić, że popełni samobójstwo.Aktualizacja godz. 14:57 Prokuratura postawiła w środę po południu zarzut zabójstwa 28-latkowi. Dodatkowo usłyszał on także zarzut nieudzielenia pomocy rannej. Mężczyzna przyznał się do winy, ale odmówił złożenia w tej sprawie zeznań. Jak poinformowała Tatiana Paszkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, 29-latka zginęła od czterech ciosów nożem zadanych w okolice klatki piersiowej i brzucha. Jej zgon nastąpił między 2 a 3 marca. Kobieta była znajomą 28-latka, od dwóch miesięcy mieszkała w zajmowanym przez niego mieszkaniu.


W piątek wieczorem policja otrzymała sygnał, ze w mieszkaniu na Przeróbce może znajdować się mężczyzna, który chce popełnić samobójstwo. Mieszkanie było zamknięte, policjanci wezwali więc straż pożarną, która pomogła im wejść do środka.

W lokalu faktycznie znaleziono nieprzytomnego 28-latka, którego od razu przewieziono do szpitala. Obok niego leżały zwłoki 29-letniej kobiety.

- Na tym etapie postępowania nie mogę się wypowiadać na temat przyczyn śmierci kobiety - ucina nasze pytanie Tatiana Paszkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Prokuratura potwierdza jednak, że mężczyzna został zatrzymany i w środę około południa zostanie przesłuchany.

Jak tylko przesłuchanie się zakończy, prokuratura ma udzielić dokładniejszych informacji na temat całej sprawy.