Tak powstaje parking przesiadkowy na osiedlu "Meksyk"

21 września 2021, 7:00
Patryk Szczerba
Prace inwestycyjne na osiedlu "Meksyk"

Są pierwsze oznaki zmian na rewitalizowanym osiedlu "Meksyk"Mapka w Chyloni, które zamieszkuje ok. 1 tys. osób. Robotnicy zajmują się obecnie budową parkingu na 196 miejsc przy przystanku SKM.Przypomnijmy, że w ramach robót na rewitalizowanym terenie zostanie wykonana nowa, równoległa ulica do ul. Orzechowej, zakończona pętlą autobusową. Powstaną też nowe skrzyżowania z ul. Hutniczą. Będą wyposażone w sygnalizację świetlną oraz przejścia dla pieszych.

Sama Hutnicza również przejdzie delikatną metamorfozę łącznie z przeniesieniem przystanków, przejścia dla pieszych i drogi rowerowej.

Nawierzchnia parkingu przesiadkowegoWidoczne prace dotyczą obecnie głównie budowy parkingu zlokalizowanego przy stacji SKM. Powstanie 196 miejsc postojowych, w tym 11 dla niepełnosprawnych i 7 stojaków rowerowych .

Mieszkania w Chyloni: sprzedaż wynajem

Dwa niezależne pokoje kuchnia z oknem ,winda
349 000 zł
Dwa niezależne pokoje kuchnia z oknem ,winda
Gdynia, Chylonia
2-pokojowe, wyremontowane mieszkanie w Gdyni
369 000 zł
2-pokojowe, wyremontowane mieszkanie w Gdyni
Gdynia, Chylonia
Przytulna kawalerka w spokojnej dzielnicy!
310 000 zł
Przytulna kawalerka w spokojnej dzielnicy!
Gdynia, Chylonia

Kolejni użytkownicy są też przyłączani do nowej sieci wodociągowej na ul. Orzechowej. Budowana jest również kanalizacja deszczowa pod nowo powstającą ulicą oraz sieć gazowa. Pojawiają się też kable i fundamenty pod słupy oświetleniowe.

- Kilka dni temu minęły trzy miesiące od podpisania umowy z wykonawcą przebudowy osiedla. Każdy dzień przynosi kolejne zmiany i odkrywa kolejne elementy nowej przestrzeni. Chodniki, oświetlenie, zieleń, bezpieczne drogi, wyeliminowanie dotychczasowych uciążliwości, z jakimi borykają się mieszkańcy - to wszystko poprawi jakość życia i będzie stanowiło spełnienie ich oczekiwań wyrażonych jeszcze na etapie przygotowania Gminnego Programu Rewitalizacji - mówi Marcin Wołek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni, członek gdyńskiego Komitetu Rewitalizacji.

Koszt 10 mln zł, finansowanie z kilku źródełRoboty realizuje konsorcjum firm Romado-Brzeziński i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Przemysław Kozłowski.

Koszt prac wynosi 10 192 098 zł. Rewitalizacja osiedla "Meksyk" zostanie sfinansowana z kilku źródeł. Oprócz środków z budżetu miasta część kwoty udało się pozyskać ze środków unijnych. Są to środki na kanalizację deszczową. Cegiełkę dokłada także PEWiK, który będzie przebudowywał swoją infrastrukturę.

Wykonawca zobowiązał się do wykonania zadania w rok, co oznacza, że przed wakacjami mieszkańcy będą mogli skorzystać ze wszystkich zaplanowanych udogodnień.
Korzystasz z parkingów przesiadkowych?
15%

tak, regularnie

19%

tak, ale czasami

7%

tak, ale nie po to, by się przesiąść

59%

nie, nie korzystam

zakończona

łącznie głosów: 733

Opinie wybrane


wszystkie opinie (159)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.