stat

Taki będzie siódmy budynek kompleksu biurowego w Oliwie

14 marca 2017, 10:00
Michał Brancewicz

Za nieco ponad rok gotowa będzie Olivia Seven, która powstaje przy al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska w sąsiedztwie Olivii Star zobacz na mapie Gdańska - najwyższego budynku w Trójmieście. O tym drugim budynku głośno jest od dawna, natomiast "siódemka" po raz pierwszy odsłania swoje oblicze. Łączna powierzchnia najmu w obu budynkach wyniesie ok. 75 tys. m kw.Pnąca się w górę bryła Olivii Star robi wrażenie, ale, mimo że jeszcze nieukończona, jej widok zaczyna już nieco powszednieć. A że życie nie lubi próżni, to od pewnego czasu wiele emocji wzbudzają spekulacje na temat tego, jak duży będzie kolejny budynek kompleksu biurowego Olivia Business Centre.

W grudniu informowaliśmy, że obiekt o roboczej nazwie Olivia Seven będzie miał powierzchnię ok. 30 tys. m kw. Teraz wiadomo już (przynajmniej tak wynika z wizualizacji, bo inwestor nie zdradza jeszcze zbyt wielu szczegółów), że budynek będzie miał 15 kondygnacji i ok. 55 m wysokości.

- Planujemy jego oddanie do użytku na przełomie I i II kwartału 2018 roku - zapowiada Katarzyna Halicka z OBC.
Co ciekawe, w przyszłości Olivia Seven połączy się z dwoma kolejnymi budynkami, które powstaną w głębi należącej do inwestora działki przy al. Grunwaldzkiej. Pozwoli to uzyskać ponad 5 tys. mkw. powierzchni biurowej na jednej kondygnacji.

Wracając do najwyższego budynku w Trójmieście, obecnie powstało 30 kondygnacji nadziemnych Stara, a trzon sięga 33 piętra.

- To oznacza, że zakończyliśmy konstrukcję główną poziomów powtarzalnych i osiągnęliśmy w najwyższym punkcie 135 m - wyjaśnia Halicka. - Jednocześnie trwa montaż trójszybowej szklanej elewacji, która dochodzi już do 20 kondygnacji.
Olivia Star będzie posiadać w sumie 35 kondygnacji, a najwyższy punkt elewacji osiągnie wysokość 156 m. Obiekt będzie posiadał skośny dach nawiązujący do Hali Olivia, z którego wystawać będą dwa maszty. Wraz z nim cały budynek osiągnie 180 m wysokości.

Trzy najwyższe kondygnacje Stara będą powszechnie dostępne. Zajmą je m.in. centra konferencyjne, restauracje i klub biznesowy. Znajdzie się tam również galeria dookoła budynku oraz taras zewnętrzny. Ukoronowaniem wysokościowca będzie siedmiometrowe piętro mogące pomieścić do 400 osób.

Schodząc z tej podniebnej wysokości na ziemię, warto dodać, że Olivia Star będzie połączona z przeszklonym ogrodem zimowym, który powstaje na wewnętrznym patio OBC. Wysoki na 11 metrów obiekt będzie miał blisko 1 tys. m kw. powierzchni.

- Doprecyzowujemy koncepcję ogrodu zimowego, nie chcemy jednak na tym etapie zdradzać zbyt wielu szczegółów. Będzie to wyjątkowe miejsce, integrujące społeczność Olivia Business Centre i całej naszej aglomeracji. Za dnia ogród zimowy ma być miejscem wypoczynku i spotkań pracowników Olivii, a wieczorami tętniącą życiem przestrzenią wydarzeń edukacyjnych, artystycznych, oczywiście z udziałem mieszkańców naszej aglomeracji - informuje Halicka.
Całkowita powierzchnia najmu Stara wyniesie 45,7 tys. m kw., a po otwarciu Olivii Seven metraż kompleksu Olivia Business Centre osiągnie poziom 150 tys. m kw.
Zamierzasz odwiedzić taras widokowy w Olivii Star?
85%

tak, a skoro będzie ogólnodostępny, to pewnie i nie raz

15%

nie, bo nie odpowiada mi klimat takiego miejsca

łącznie głosów: 2022