Taksówkarze dołączają do protestów. Pomogą w rozwożeniu kobiet

29 października 2020, 12:00
Arnold Szymczewski
Najnowszy artukuł na ten temat

Protest kobiet przeciw przemocy policji

W związku z protestami trwającymi od kilku dni w Trójmieście gdańscy taksówkarze chcą zaoferować swoją pomoc. - Kierowcy taksówek, które będą brały udział w czwartkowym proteście, chcą za darmo rozwieźć panie potrzebujące tego dnia transportu do domu - mówi pan Konrad, taksówkarz z Gdańska. Darmowe kursy będą oferowały taksówki z białą kartką papieru A4 na przedniej szybie.O przebiegu protestów na bieżąco informują nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

Planowane manifestacje w obronie praw kobiet w naszym Kalendarzu wydarzeń.

Czwartek będzie ósmym już dniem protestów, które w Trójmieście z każdą dobą są coraz większe. Nadal zdecydowaną większość stanowią osoby uczestniczące w protestach przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, ale wspiera je także m.in. branża fitness, hotelarska, gastronomiczna czy taksówkarze. To właśnie ta ostatnia grupa zaoferowała swoją pomoc podczas zaplanowanych na czwartek manifestacji.

- Inicjatywa powstała oddolnie dzięki kierowcom zrzeszonym w naszej grupie w mediach społecznościowych. Sami bierzemy udział w protestach i teraz przy okazji będziemy chcieli pomóc kobietom w nich uczestniczących w bezpiecznym powrocie do domu - mówi pan Robert, taksówkarz.

Po czym rozpoznać taksówkarzy, którzy chcą za darmo podwieźć kobiety do domów?Protest, o którym mowa, rozpocznie się w czwartek, 29.10.2020 r., o godz. 15:30 przy Multikinie w Gdańsku. Taksówkarze, którzy wyrazili chęć pomocy, będą mieć włożoną za przednią szybą białą kartkę w formacie A4.

- Liczymy, że nasza propozycja zostanie ciepło przyjęta przez protestujące, by po marszu w komfortowych warunkach mogły dojechać do domu - kończy pan Robert.

Taksówkarze protestowali w poniedziałek


W poniedziałek ponad 100 taksówkarzy przez kilka godzin protestowało na ulicach Trójmiasta. Najpierw taksówki w ślimaczym tempie poruszały się obwodnicą z Osowej do centrum Gdańska, a następnie al. Armii Krajowej. Około godz. 14:30 taksówki pojawiły się na Targu Drzewnym.

Dlaczego taksówkarze protestują? Bo czują się pokrzywdzeni i nierówno traktowani. Skarżą się na nieuczciwą konkurencję ze strony kierowców, którzy świadczą usługi przewozu osób, nie posiadając licencji taksówkarskiej, a także płacących niższe podatki lub niepłacących ich wcale.
Bierzesz lub brałe(a)ś udział w obecnych protestach?
32%

nie, bo nigdy nie biorę udziału w takich akcjach

26%

nie, jestem innego zdania niż protestujący

19%

tak, była(e)m raz

23%

tak, regularnie

zakończona

łącznie głosów: 2066