stat

Taras Akwarium Gdyńskiego do remontu

13 czerwca 2018, 6:00
Patryk Szczerba

Ok. 200 tys. zł ma kosztować remont tarasu Akwarium Gdyńskiego zobacz na mapie Gdyni, który jest w coraz gorszym stanie. Do modernizacji dołoży się miasto w ramach puli przeznaczonej na utrzymanie miejskich zabytków. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty w terminie, prace zakończą się w tym roku.Remont tarasu Akwarium Gdyńskiego planowano cztery lata temu. Podobnie jak teraz, prace miało dofinansować miasto. Okazało się jednak, że inwestycja jest zbyt kosztowna i z przedsięwzięcia wówczas zrezygnowano.

Reprezentacyjny taras budynku oglądany co roku przez setki tysięcy mieszkańców i turystów coraz bardziej niszczeje, więc kierownictwo akwarium postanowiło spróbować poszukać raz jeszcze wykonawcy, by odświeżyć tę część budynku.

Akwarium Gdyńskie: remont tarasu po wakacjachPlanowany zakres prac dotyczy przede wszystkim:


  • skucia farby, tynku oraz posadzki tarasu,

  • naprawy filarów,

  • płyty tarasu,

  • wykonania nowej posadzki zewnętrznego tarasu,

  • wymiany jednej z balustrad tarasu i naprawienia pozostałych,

  • naprawienia balustrady schodów.


Zaplanowano także wykonanie nowych odpływów z tarasu oraz prace elektryczne.

Całość ma kosztować ok. 200-250 tys. zł. Maksymalnie blisko 75 tys. zł dołoży miasto w ramach dotacji do remontu miejskich zabytków. Koszta będą znane po rozstrzygnięciu przetargu, które odbędzie się za kilka dni.

- Rozpoczęcie prac zaplanowano na 3 września, a zakończenie w połowie listopada. Wcześniejsze rozpoczęcie prac jest możliwe w przypadku konkretnych prac przygotowawczych - informują pracownicy Akwarium Gdyńskiego.

Punkt widokowy w Akwarium Gdyńskim po zakupie biletuWszystko po to, by nie przeszkadzać odwiedzającym w trakcie wakacji. Chętni mogą wejść na taras południowy z tyłu budynku, ale najpierw muszą zapłacić za wejście do Akwarium.

Czytaj też: wraca taras widokowy w Akwarium Gdyńskim

Będzie tam funkcjonowała - podobnie jak rok temu - kawiarnia.

- Mielibyśmy problem z kontrolowaniem osób, które chciałyby skorzystać z tarasu południowego, nie wchodząc do akwarium i oglądając wystawy - tłumaczyła powody nieudostępniania tarasu osobom, które nie zapłacą za bilet Grażyna Niedoszytko z Akwarium Gdyńskiego.
Polecasz gościom spoza Trójmiasta wizytę w Akwarium Gdyńskim?
23%

tak, to chyba największa turystyczna atrakcja miasta

40%

owszem, o ile wcześniej tam nie byli

37%

raczej nie, tłumaczę, że nie ma tam zbyt wiele do oglądania

łącznie głosów: 650