Targ Węglowy zamknięty dla aut

22 czerwca 2013 (artykuł sprzed 7 lat)
mak
Najnowszy artukuł na ten temat

Po naszym artykule posypały się mandaty na deptaku na Tkackiej

Targ Węglowy ma zostać niemal całkowicie zamknięty dla samochodów od przyszłego piątku. Dla mieszkańców Gdańska, którzy zwykle tam parkowali, oznacza to konieczność znalezienia innego miejsca, dla pracowników pobliskich firm - wyrobienie identyfikatorów.Jeden z największych parkingów w centrum Gdańska - Targ Węglowy zobacz na mapie Gdańska za tydzień - wzorem placów w centrach zachodnich miast - ma stać się deptakiem. Od przyszłego piątku żaden samochód nie będzie miał tam wstępu, na razie do końca sezonu. Zakaz nie dotyczy jednak pojazdów posiadających identyfikator.

Przeczytaj jak ograniczono parkowanie na Skwerze Kościuszki.

- Od piątku 21 czerwca zakaz wjazdu pojazdów wprowadzono z powodu odbywających się na Targu weekendowych imprez. Od poniedziałku natomiast Targ Węglowy stanie się sezonowym deptakiem. Obowiązywać tam będzie zakaz wjazdu - mówi Katarzyna Kaczmarek, rzecznik Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku. - Nie będzie on dotyczył posiadaczy identyfikatorów ZDiZ, komunikacji miejskiej oraz rowerów.

Na razie nie wiadomo ile identyfikatorów zostanie wydanych, pewne jest, że otrzymają je pracownicy pobliskich firm i że będą uprawniały do czasowego postoju (np. by rozładować towar) lub do wjazdu na parking danej firmy.

- Do przyszłego piątku obowiązywać będzie okres przejściowy, dający czas kierowcom na wyrobienie identyfikatorów - dodaje rzecznik. - Do tego dnia zakaz ruchu nie będzie dotyczył pojazdów LOT-u, Akademii Sztuk Pięknych, PZU, Banku Millennium i BRE Banku. Potem wjazd na Targ możliwy będzie wyłącznie z identyfikatorem - precyzuje.

Targ Węglowy ma zostać zamknięty co najmniej do 15 września. Niewykluczone, że termin ten zostanie przedłużony.

Czytaj także: ul. Orłowska została deptakiem.

Identyfikatory na wjazd wydaje Dział Inżynierii Ruchu ZDiZ przy ul. Wyspiańskiego 9a zobacz na mapie Gdańska, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-14:30, tel. 58 52 89 815.
Zamknięcie parkingu w centrum miasta, jakim był Targ Węglowy, to dobry pomysł?
51%

zdecydowanie nie, bo wszystkie okoliczne uliczki będą teraz zastawione autami

29%

raczej tak, chociaż martwi mnie, że miasto nie zaproponowało żadnej innej lokalizacji dla parkingu

20%

zdecydowanie tak, bo Targ Węglowy jest zbyt piękny, żeby był parkingiem

zakończona

łącznie głosów: 1503

mak