Te plaże są mniej zatłoczone, bo trudniej tam dojechać

11 lipca 2021, 9:00
Arnold Szymczewski
Najnowszy artukuł na ten temat Rekordowa liczba turystów w Gdańsku w 2021 roku

Czy między Nowym Portem w Gdańsku a Śródmieściem w Gdyni znajdą się miejsca na plażach, które są mniej zatłoczone? Owszem, a powód jest prosty - dużo trudniej na nie dojechać samochodem.Nie ma co ukrywać, że na plaże najczęściej dojeżdżamy samochodem. Widać to nie tylko po mieszkańcach Trójmiasta, ale także turystach, no i zatłoczonych parkingach nadmorskich. I nawet ci, którzy w poszukiwaniu spokoju wybierają takie kąpieliska, jak SobieszewoMapka czy Babie DołyMapka, i tak swoje w korkach muszą odstać, a i na miejscu okazuje się, że trzeba jeszcze odbyć spacer.

- Przez wiele lat chodziliśmy z rodziną na plażę w Brzeźnie. Bo mamy najbliżej. Ale od kilku lat trudno tam wytrzymać. Ludzi jest zbyt dużo. Przeszkadza też hałas, głośna muzyka, o wypoczynku czy choćby poczytaniu książki na kocu nie ma mowy. Od 2-3 lat jeździmy do Sobieszewa. Mamy upatrzone miejsce na uboczu, gdzie można zaparkować samochód, a na szerokiej plaży jest zdecydowanie więcej miejsca i mniej ludzi. Cisza, spokój i natura. Czystsza woda niż w Brzeźnie. Jedyny minus, że wokół trudno o jakiś punkt z napojami czy lodami. Wszystko trzeba wziąć ze sobą. No i przejść przez spory las, co z leżakami, kocami i zabawkami plażowymi dla dzieci nie jest lekkie. Ale sama plaża rekompensuje wszystko - mówi Mariusz, mieszkaniec Nowego Portu.

Bez tłoku na plaży w BrzeźnieMapka, czy to możliwe?Mimo że plaża w Brzeźnie uchodzi za najpopularniejszą, nie tylko wśród mieszkańców, ale także turystów, to jak się okazuje, w niektórych miejscach zaznać możemy na niej również spokoju.

- Z moich obserwacji wynika, że rzeczywiście - na końcu al. Hallera i przy molo w Brzeźnie na plaży jest tłoczno. Jednak jeśli przejdziemy kilkaset metrów dalej, np. na wysokość wejścia nr 57, 58, i 59Mapka - jest tam zdecydowanie mniej ludzi. Powód jest prosty - gdy spojrzymy na mapę, do tych wejść nie prowadzi żadna droga dojazdowa samochodem. Co więcej, w pobliżu nie ma także parkingu - mówi Michał, mieszkaniec Gdańska.
Mniej plażowiczów spotkamy także, idąc z mola w Brzeźnie w kierunku Jelitkowa. Więcej zdjęć (3)

Mniej plażowiczów spotkamy także, idąc z mola w Brzeźnie w kierunku Jelitkowa.

fot. Visit360.pl

Mniej plażowiczów spotkamy także, idąc z mola w Brzeźnie w kierunku Jelitkowa.

fot. Visit360.pl

W Sopocie tylko Kamienny PotokMapkaChoć sopocka plaża na Kamiennym Potoku w zestawieniu umieszczona jest nieco na siłę, to trzeba przyznać, że jest tam mniej ludzi niż w rejonie molo. Co więcej, żeby się dostać w to miejsce, trzeba przejść spory odcinek na piechotę z centrum Sopotu lub zaparkować w rejonie aquaparku.

Mało ludzi na plaży. Koliba Sopot


Gdynia - KolibkiMapka i RedłowoMapkaJeśli chcemy zaznać spokoju, to na zachód od centrum Gdyni wybierzmy Babie Doły i Oksywie. Jednak jeśli nie chcemy jechać aż tak daleko, to idealnym miejscem na spokojny wypoczynek będzie plaża w Kolibkach i Redłowie.

- Na plażę do Redłowa jeżdżę prosto z pracy, bo mam najbliżej. Ale nie dlatego wybieram to miejsce. W Redłowie cenię sobie ciszę i spokój. W tygodniu po południu nie ma tam żywej duszy, a to wszystko przez brak możliwości dojazdu samochodem i parkingu w pobliżu. Ja chodzę pieszo i rzeczywiście jest kawałek, ale warto - mówi Adrian z Gdyni.

Plaża w Kolibkach jest znacznie rzadziej uczęszczana przez mieszkańców i turystów. Więcej zdjęć (3)

Plaża w Kolibkach jest znacznie rzadziej uczęszczana przez mieszkańców i turystów.

fot. plazujemy.pl

Plaża w Kolibkach jest znacznie rzadziej uczęszczana przez mieszkańców i turystów.

fot. plazujemy.pl

Reasumując. Między Gdańskiem i Gdynią znajdą się plaże, gdzie przebywa mniej osób, jest stosunkowo spokojnie i czysto. Ludzi w tych miejscach jest zdecydowanie mniej, a warunkuje to brak odpowiedniego dojazdu i parkingu.
Jak najczęściej docierasz na plażę?
25%

na piechotę, mieszkam blisko

15%

rowerem

17%

komunikacją miejską

43%

samochodem

zakończona

łącznie głosów: 2803

Opinie wybrane


wszystkie opinie (188)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.