stat

Terytorialsi zatankują za darmo na stacjach Lotosu

22 marca 2020, 10:00
Rafał Borowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Fala pomocy płynie nieprzerwanie

Grupa Lotos podjęła w sobotę decyzję o wsparciu żołnierzy 7. Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy pełnią służbę w związku z epidemią koronawirusa. Od niedzieli terytorialsi będą mogli za darmo tankować paliwo na trzech stacjach koncernu: przy ul. Sadowej 3 i al. Zwycięstwa 13 w Gdańsku oraz przy al. Zwycięstwa 165 w Gdyni.W piątek informowaliśmy o tym, że żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej będą pełnić służbę w związku ze zwalczaniem epidemii koronawirusa. Będą współdziałać z policjantami przy kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny oraz wspierać ich patrole na przejściach granicznych. Warto pamiętać, że zarówno w Gdańsku, jak i w Gdyni, funkcjonują morskie przejścia graniczne, obsługujące przede wszystkim ruch pasażerski i towarowy między Polską a Szwecją.

Czytaj więcej: Terytorialsi będą wspierać policję, m.in. w kontroli kwarantanny

Darmowe paliwo do służbowych autZarząd Grupy Lotos podjął decyzję o wsparciu żołnierzy zgrupowanych w 7. Pomorskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy pełnią służbę w związku z epidemią. Od niedzieli 22.03.2020 roku będą oni za darmo tankować paliwo do służbowych pojazdów na trzech wybranych stacjach koncernu: w Gdańsku przy ul. Sadowej 3 i al. Zwycięstwa 13, zaś w Gdyni przy al. Zwycięstwa 165.

- Zależy nam na realnym wsparciu polskich służb w tym trudnym czasie. Doceniamy ich wkład i zaangażowanie. Jako duża, silna firma, chcemy dzielić się naszym kapitałem. Mamy nadzieję, że wsparcie Grupy Lotos pozwoli żołnierzom na sprawne funkcjonowanie w obliczu intensywnych działań podczas pandemii - mówi Paweł Jan Majewski, prezes zarządu Grupy Lotos.

Miliony na zakup sprzętu medycznego w szpitalachTo kolejny krok władz koncernu w walce z rozprzestrzenianiem się epidemii SARS-Cov-2 w naszym kraju. Jak informowaliśmy w sobotę, cztery szpitale otrzymają za pośrednictwem Fundacji Lotos wsparcie w wysokości 5 mln zł. Będzie można za nie zakupić niezbędny sprzęt medyczny, m.in. respiratory, termometry i leki.

Wsparte placówki to 7. Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ w Gdańsku, Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie oraz Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie.

Czytaj więcej: Lotos przekaże 5 mln zł na walkę z koronawirusem

Grupa Lotos zapowiedziała również przekazanie wsparcia dla funkcjonariuszy wszelkich służb mundurowych, którzy pełnią służbę na granicach Polski. Na wybranych stacjach benzynowych będą na nich czekać darmowe napoje: kawa, herbata, czekolada lub energetyk.

Akcja oddawania krwi na AMW w GdyniNa koniec warto wspomnieć, że w sobotę podchorążowie wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi, która odbyła się w "krwiobusie" zaparkowanym na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. To już druga tego typu akcja, przeprowadzona w czasie epidemii na terenie uczelni. Dotychczas udało się zebrać blisko 30 litrów krwi.

- Na topniejące zapasy krwi odpowiadają uczelnie wojskowe i żołnierze WOT. Honorowo krew oddało 28 podchorążych, co dało 12,6 litra krwi. Przypominamy, że w czwartek 19 marca podchorążowie oddali 15,75 litra krwi. Znaczna część podchorążych to honorowi krwiodawcy. Niektórzy już oddali wcześniej, a teraz muszą czekać aż upłynie im dwumiesięczny reżim czasowy, kiedy będą mogli oddać ponownie - informuje kmdr por. Wojciech Mundt, rzecznik prasowy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
Czy zawsze tankujesz na stacjach benzynowych te samej marki?
48%

tak

42%

nie

10%

nie jestem zmotoryzowany

zakończona

łącznie głosów: 1827