stat

Triathlon Gdańsk w niedzielę. Jak ominąć utrudnienia

11 lipca 2019, 10:00
Szymon Zięba

W związku z zaplanowanym na niedzielę triathlonem w Gdańsku należy spodziewać się utrudnień na drogach. Przez pięć godzin wyłączone z ruchu będą: nitka w stronę Warszawy tunelu pod Martwą Wisłą zobacz na mapie Gdańska, fragmentu Trasy Sucharskiego zobacz na mapie Gdańska i Drogi Zielonej zobacz na mapie Gdańska oraz część ul. Czarny Dwór zobacz na mapie Gdańska i jej skrzyżowania z al. Hallera i Jana Pawła II. Utrudnienia powinny zakończyć się po godz. 13.- Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo na drodze. Postarają się również, aby utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane wyłączeniem ulic były jak najmniej dotkliwe - zapowiada Magdalena Ciska z gdańskiej drogówki.
Przeczytaj sportową zapowiedź imprezy

Zawodnicy, którzy wystartują w niedzielnej edycji Triathlon Gdańsk 2019 zmierzą się na dystansie olimpijskim - 1500 m pływania; 40 km jazdy rowerem; 10 km biegu.

Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 9. W związku z tym podczas trwania konkurencji rowerowej należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym i czasowego zamknięcia poszczególnych ulic. Niedogodności dla kierowców mogą pojawić się godzinę wcześniej.

- W tym dniu w godzinach między 9 a 13, na czas przejazdu rowerowego uczestników triathlonu, aleja Płażyńskiego, tunel pod Martwą Wisłą i ul. Henryka Sucharskiego (do miejsca widocznego na mapce) zamknięta będzie w stronę drogi S7. Ulica Czarny Dwór zamknięta będzie w obu kierunkach - od al. Jana Pawła II do ul. Hallera. Od godziny ósmej rano, w związku z przygotowaniami do wydarzenia, w tych miejscach mogą już pojawić się utrudnienia - wylicza Magdalena Ciska.
Aby umożliwić mieszkańcom oraz turystom dostosowanie swoich planów do zmian w ruchu drogowym wywołanych imprezą, przedstawiciele Gdańskiego Ośrodka Sportu poinformowali o orientacyjnym czasie wyłączania lub ograniczania ruchu na poszczególnych ulicach, którymi będzie przebiegać trasa triathlonu.

- Zwracamy się z prośbą o takie zaplanowanie korzystania z samochodu w dniu imprezy, by w podanym przedziale czasowym uniknąć utrudnień wyjazdu z okolicznych posesji i parkingów - wskazuje Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu.
Orientacyjne czasy wyłączania lub ograniczania ruchu
 • na poszczególnych ulicach:


  • Czarny Dwór 8-13

  • Al. Jana Pawła II/Czarny Dwór 8-13

  • Al. Hallera 8-13

  • Al. Płażyńskiego 8-13

  • Tunel pod Martwą Wisłą 8-13

  • Trasa Sucharskiego poprzez Węzły: Wosia Budzysza 8-13, Elbląska 8-13


  • Informacja o zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej dostępna jest na stronie ZTM w Gdańsku.
  Czy bierzesz udział w miejskich wydarzeniach sportowych?
  6%

  tak, za każdym razem, gdy są organizowane

  15%

  zdarzyło mi się

  7%

  jeszcze nie, ale planuję wziąć udział

  72%

  nie interesują mnie takie wydarzenia

  zakończona

  łącznie głosów: 1286