Tłumy turystów w Trójmieście. Gdzie ich unikniesz?

13 listopada 2021, 9:00
Ewelina Oleksy

Choć mamy jesień i wysoki sezon turystyczny dawno za nami, to goście spoza Trójmiasta nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Świadczy o tym brak miejsc w hotelach i tłumy, które od świątecznego czwartku spacerują po najbardziej popularnych miejscach Gdyni, Gdańska i Sopotu. Pozostaną pewnie z nami do niedzieli. Podpowiadamy, dokąd się wybrać na spacer, by nie było tłumów.Myli się ten, kto myśli, że najazd turystów Trójmiasto przeżywa tylko w sezonie letnim. Trwający właśnie długi, listopadowy weekend pokazuje, że jesienią Gdynia, Gdańsk i Sopot także odwiedzają tłumy mieszkańców z całej Polski.

Ja też aktualnie mam gości - z Wrocławia. Jechali do Gdańska w środę w nocy. A mimo to trafili na spore spowolnienie przed bramkami na A1, bo samochodów w stronę Trójmiasta było mnóstwo. Królowały rejestracje z Dolnego Śląska, Krakowa czy Katowic. A więc miejsc - patrząc na mapę - dosyć odległych.

Czytaj też:

Rekordowa liczba turystów w Gdańsku w 2021 rokuJuż w wolny czwartek tłumy spotkać można było na plaży w Brzeźnie (mimo kropiącego rano deszczu), na Długim TarguMapka, Długim PobrzeżuMapka czy Wyspie SpichrzówMapka w Gdańsku.

Gęsto było też na bulwarze NadmorskimMapka w Gdyni i - tradycyjnie - na sopockim moloMapka. Co więcej - w wielu trójmiejskich hotelach po prostu zabrakło miejsc, więc ci, którzy liczyli na rezerwację noclegu w ostatniej chwili, mogli o tym zapomnieć.

Szukasz hotelu w Trójmieście? Sprawdź listęO tłumach spacerowiczów informują nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za wszystkie zdjęcia i filmy.

Tłumy spacerowiczów na molo w Sopocie

12:32 11 LIS 21
Ładna i wyjątkowo ciepła jak na połowę listopada pogoda zachęca wielu mieszkańców Trójmiasta do świętowania na świeżym powietrzu.


W piątek nic się nie zmieniło - już od rana w centrach Gdańska i Gdyni było "gęsto" od turystów i mieszkańców, którzy chętnie brali wolne na piątek.

Zwiedzając Trójmiasto, można uniknąć tłumówNa turystycznej mapie Trójmiasta są oczywiście punkty obowiązkowe - zawsze oblegane, jak miejsca wymienione powyżej.

Sprawdź prognozę pogody na weekend w TrójmieścieOczywiście każdemu turyście warto je pokazać, ale nie brakuje też miejsc równie ciekawych, a znacznie mniej obleganych. Poniżej kilka podpowiedzi, dokąd wybrać się w weekend na spacer, bez obaw o tłok.

Gdynia:


  • wieża na górze DonasMapka, najwyższym wzniesieniu Gdyni


  • torpedowniaMapka na Babich Dołach


  • polany na OksywiuMapka i na Babich DołachMapka


  • pięć mało znanych punktów widokowych w Gdyni


Czytaj więcej: Polany na północy Gdyni: alternatywa dla odpoczynku w centrum

Gdańsk:Sopot:


  • spacer przy tzw. morskim okuMapka i po pobliskim lesie

  • punkt widokowy przy Operze Leśnej na Wzniesieniu Strzeleckim Mapka


  • park PółnocnyMapka

  • rezerwat przyrody Zajęcze WzgórzeMapka


Z perspektywy mieszkańca: długi weekend jest piękny, gdy... spędzasz go w pracyNa koniec, obserwacja z perspektywy mieszkańca Gdańska - takiego, który w piątek nie miał wolnego dnia.

Zwykle dojazd do pracy znajdującej się w centrum miasta to w godz. 8-9 prawdziwa męczarnia. Stanie w korkach - jeśli jeździmy samochodem, wiecznie spóźnione autobusy i wypchane ludźmi po brzegi tramwaje, gdy wybieramy komunikację miejską.

W piątek, 12 listopada, tego wszystkiego nie było, bo każdy, kto mógł, wziął tego dnia urlop i być może rano odsypiał jeszcze atrakcje z czwartku. Czas wyraźnie zwolnił, także w biurze, na drogach rano pustki, dojazd do centrum w ekspresowym tempie.

Żyć nie umierać, przynajmniej do poniedziałku, gdy wraz z ludźmi wracającymi do pracy wszystko wróci do normy.
Czy przyjechali do ciebie goście z okazji długiego weekendu?
14%

tak, mam gości spoza Trójmiasta

86%

nie, nikt do mnie nie przyjechał

zakończona

łącznie głosów: 1343

Opinie wybrane


wszystkie opinie (148)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.