Tramwaj na Stogi. Usterki usuną do kwietnia

12 lutego 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
Szymon Zięba
Czytelnik podkreślał, że inwestycja ma wiele mankamentów, które należy usunąć. Więcej zdjęć (3)

Czytelnik podkreślał, że inwestycja ma wiele mankamentów, które należy usunąć.

czytelnik/trojmiasto.pl

Czytelnik podkreślał, że inwestycja ma wiele mankamentów, które należy usunąć.

czytelnik/trojmiasto.pl

Usterki, które pojawiły się wzdłuż wyremontowanej linii tramwajowej na StogiMapka, mają zostać usunięte do kwietnia 2021 roku - zapowiadają miejscy urzędnicy. Ta wiadomość to m.in. pokłosie listu naszego czytelnika, który wytknął niedawno odebranej inwestycji szereg niedoróbek.Przypomnijmy: Pierwsi pasażerowie przejechali odremontowaną trasą tramwajową na Stogi we wtorek, 30 czerwca 2020 roku. Po blisko dwóch latach przerwy mieszkańcy i turyści mogli skorzystać z kursujących tam linii 8 i 9.

Okazało się jednak, że inwestycja pełna jest niedoróbek. Zostały one wypunktowane w liście pana Marka, naszego czytelnika, który miał wielokrotnie bezskutecznie interweniować w tej sprawie u nadzorujących modernizację urzędników.

Zainspirowany listem naszego czytelnika, pytania w tej sprawie urzędnikom zadał radny miejski, Przemysław Majewski, a samorządowcowi odpowiedział wiceprezydent Gdańska, Alan Aleksandrowicz.

W odpowiedzi na interpelację radnego czytamy, że odbiór inwestycji zakończono 29 stycznia 2021 roku, podpisaniem protokołu z listą usterek do usunięcia - te zniknąć mają do 30 kwietnia 2021.

- Wyznaczony termin do ich usunięcia uwzględnia panujące warunki pogodowe oraz czas potrzebny do ich skutecznej naprawy lub doprowadzenia do zakładanego stanu projektowego. Dalsze działania przewidziane prawem, w postaci zlecenia wykonawstwa zastępczego, będziemy mogli podjąć dopiero w przypadku nie wywiązania się wykonawcy z tych warunków - pisze w dokumencie wiceprezydent.

Rozkłady ZTM w GdańskuAleksandrowicz zaznacza, że wskazane w interpelacji niedoróbki, o których pisał także nasz czytelnik, znajdują się "na liście usterek do usunięcia".

Poprawiony ma zostać także stan nawierzchni ulic w rejonie prowadzonych robót.

- Będą to zarówno zadania utrzymaniowe, remontowe, jak i inwestycyjne. Zakończenie w roku 2020 dużej inwestycji tramwajowej na Stogach umożliwiło rozpoczęcie tych prac w latach 2021-2022. Przykładem inwestycyjnym może być planowana do uruchomienia w bieżącym roku modernizacja chodnika i jezdni w ul. Falck PolonusaMapka czy przebudowa ul. HożejMapka wraz z sieciami GIWK - kończy wiceprezydent Gdańska.
Po remoncie linii tramwajowej na Stogi częściej bywasz w tej dzielnicy?
26%

tak, zdecydowanie częściej

16%

nie, bo zwykle jeżdżę tam autem

58%

nie, bo i tak nie mam po co

zakończona

łącznie głosów: 617

Opinie wybrane


wszystkie opinie (161)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.