Trener siatkówki oskarżony o molestowanie 13-latka

25 września 2020, 10:40
Michał Sielski
Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Gdańsku. Więcej zdjęć (1)

Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Gdańsku.

fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Gdańsku.

fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

40-letni trener siatkówki z Gdańska został oskarżony o molestowanie 13-letniego chłopca. Od grudnia 2019 roku mężczyzna przebywa w areszcie. Grozi mu do 15 lat więzienia.Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 grudnia 2019 roku, podczas wyjazdu na turniej siatkówki w Malborku. 13-letni chłopiec, zawodnik gdańskiej drużyny siatkówki, nocował wraz z całą grupą rówieśników biorących udział w turnieju.

Według ustaleń śledczych 39-letni trener miał najpierw próbować zmusić siłą 13-latka do odbycia stosunku płciowego, a następnie dopuścić się względem niego tzw. innej czynności seksualnej.

Chłopca przesłuchano w obecności biegłych sądowych, którzy uznali jego relację za wiarygodną. Trenera zatrzymano następnego dnia, w niedzielę, 8 grudnia.

Podczas przesłuchania i przedstawienia zarzutów 39-latek nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Prokuratura zdecydowała jednak, że posiada tak silne dowody, że pozwalają one skierować do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie trenera. 10 grudnia sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował wówczas 39-latka na trzy miesiące. Od tamtego czasu trwało postępowanie śledczych, które już się zakończyło.

Areszt dla trenera podejrzanego o molestowanie- Prokuratura zakończyła postępowanie przeciwko 40-letniemu mężczyźnie o przestępstwo usiłowania doprowadzenia przemocą pokrzywdzonego do obcowania płciowego oraz dopuszczenia się wobec niego innej czynności seksualnej - informuje Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Zarzucone przestępstwo jest zbrodnią, zagrożoną karą pozbawienia wolności do lat 15 - dodaje.
Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Gdańsku.
Czy widziałe(a)ś kiedyś podejrzane zachowanie dorosłej osoby wobec dziecka?
22%

tak

78%

nie

zakończona

łącznie głosów: 1241