Trener siatkówki zatrzymany za molestowanie 13-letniego chłopca

9 grudnia 2019, 14:30
Piotr Weltrowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Namawiał 14-latkę na seks, wysyłał jej zdjęcia genitaliów, trafił do aresztu

39-letni mieszkaniec Gdańska, trener siatkówki, miał molestować w weekend 13-letniego chłopca podczas wyjazdu na zawody młodzików w Malborku. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty.Do zdarzenia miało dojść w nocy z 6 na 7 grudnia. Doszło do niego w miejscu, gdzie 13-letni chłopiec, zawodnik młodzików biorących udział w zawodach w Malborku, nocował wraz z całą grupą osób biorących udział w turnieju.

Chłopca przesłuchano w obecności biegłych sądowych. Uznali oni jego relację za wiarygodną. 39-latka zatrzymano 8 grudnia.

- Prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa usiłowania doprowadzenia przemocą małoletniego pokrzywdzonego do obcowania płciowego oraz dopuszczenia się wobec niego innej czynności seksualnej - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Podczas przesłuchania i przedstawienia zarzutów 39-latek nie przyznał się do winy. Prokuratura Rejonowa w Malborku, która nadzoruje postępowanie w tej sprawie, zdecydowała jednak, że posiada tak silne dowody, że pozwalają one skierować do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie trenera.

W zawodach młodzików w Malborku udział brały dwa zespoły z Gdańska. Prokuratura nie ujawnia, którego z nich trenerem jest zatrzymany 39-latek.