Troje 14-latków pomogło ująć pijanego kierowcę

27 września 2021, 17:00
piw
28-letni obywatel Turcji zatrzymany dzięki pomocy nastolatków. Więcej zdjęć (1)

28-letni obywatel Turcji zatrzymany dzięki pomocy nastolatków.

fot. policja

28-letni obywatel Turcji zatrzymany dzięki pomocy nastolatków.

fot. policja

Godnym pochwały rozsądkiem wykazały się dwie nastoletnie dziewczyny i ich kolega. Gdy wyczuli alkohol od kierowcy, który zatrzymał się przy nich, by zapytać o drogę, przekonali go, żeby zjechał na pobocze. Jednocześnie wezwali na miejsce policję. Okazało się, że 28-letni obywatel Turcji miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.Wszystko działo się na ul. ChłodnejMapka w Gdańsku.

Do idącej chodnikiem grupy 14-latków podjechał kierowca opla astry. Mężczyzna opuścił szybę i zapytał po angielsku, czy młodzi ludzie nie wiedzą może, gdzie w okolicy można się napić kawy.

Nastolatkowie wyczuli od kierowcy wyraźny zapach alkoholu. Zaczęli więc z nim rozmawiać - po angielsku oczywiście - i po chwili udało im się go przekonać, aby zjechał na pobocze.

W tym momencie młodzież poprosiła o pomoc przechodzącego mężczyznę. To on zadzwonił na policję, aby zgłosić przestępstwo.

- Na miejscu funkcjonariusze wylegitymowali 28-letniego obywatela Turcji, który kierował oplem. Podczas interwencji okazało się, że kierowca miał w wydychanym powietrzu prawie 1,5 promila alkoholu - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

W weekend zatrzymano także innych pijanych kierowcówŁącznie podczas weekendowych kontroli gdańska drogówka zatrzymała czterech pijanych kierowców oraz pięć osób, które po alkoholu jechały hulajnogami elektrycznymi.

W sobotę w nocy policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kierującym skodą, który porusza się ul. Czarny Dwór i prawdopodobnie jest pijany. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli samochód, o którym mówił świadek i podjęli interwencję wobec kierowcy. W trakcie legitymowania mężczyzny okazało się, że 51-letni obywatel Gruzji był pod wpływem alkoholu - miał 1,5 promila.

Także w sobotę policjanci z komendy miejskiej na ul. Podwale GrodzkieMapka zauważyli kierującego volkswagenem transporterem, który jechał przed radiowozem slalomem. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że 36-letni kierowca jest pod wpływem alkoholu - miał pół promila.

Wśród zatrzymanych w weekend kierowców był 36-letni kierowca seata leon, który w niedzielę rano, jadąc al. ZwycięstwaMapka, przekroczył dozwoloną prędkość o 38 km/h. Podczas sprawdzania danych mężczyzny oraz jego stanu trzeźwości okazało się, że gdańszczanin jest pod wpływem alkoholu - miał 1,5 promila.
Czy mając 14 lat byłeś osobą odpowiedzialną i dojrzałą?
32%

tak, myślę, że tak można było mnie wtedy ocenić

48%

różnie z tym bywało, w niektórych kwestiach tak, ale też wiele głupot miałem w głowie

20%

nie, to ostatnie określenia, jakie mogły mnie z tamtego okresu charakteryzować

zakończona

łącznie głosów: 1074

piw

Opinie wybrane


wszystkie opinie (98)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.