Trójmiasto paradowało. Fotorelacja

11 listopada 2008 (artykuł sprzed 12 lat)
ms, mk
aktualizacja:12:48 (11 listopada 2008)
Najnowszy artukuł na ten temat

Nowy klip o bohaterach spod Wizny

Znaleźliśmy wspólny trójmiejski sposób na obchodzenie Święta Niepodległości: 11 listopada przez śródmieścia Gdyni i Gdańska przemaszerowały barwne parady.Jako pierwsi świętowanie odzyskania niepodległości zaczęli gdańszczanie. Uczestnicy parady wyruszyli z Targu Rybnego o godz. 10.40, by po kilkudziesięciu minutach dotrzeć na Targ Drzewny, pod pomnik Jana III Sobieskiego.

Wśród paradujących były historyczne postaci związane z odzyskaniem niepodległości w 1918 r., ale nie tylko. Maszerować będą m.in. członkowie grup rekonstrukcyjnych odtwarzających formacje polskiego rycerstwa, oraz regularnych oddziałów wojska z czasów II RP.

Więcej informacji Parada Niepodległości Gdańsk

Laptop za najlepsze przebranie na Paradzie Niepodległości

Portal Trojmiasto.pl organizuje i sponsoruje nagrody w konkursie na najlepsze przebranie podczas Parady Niepodległości. Do wygrania jest laptop oraz dwa aparaty cyfrowe.
Wybierz najlepsze przebranie i wskaż zdobywcę laptopa!


O godz. 19 w Centrum Stocznia Gdańska wystąpią szwedzcy metalowcy z grupy Sabaton, którzy podbili serca polskich fanów piosenką "40 to 1", opowiadającą o żołnierzach Września 1939 r, walczących pod Wizną. Przed Sabatonem zagra zespół Proletaryat. Na koncert nie ma już jednak zaproszeń.

Gdańszczanie zakończyli wspólne paradowanie kilka minut po południu, i w tym mniej więcej czasie na ulice swojego miasta wyszli gdynianie.

Ul. 10 lutego zobacz na mapie Gdyni, prosto pod płytę Marynarza Polskiego, przeszła gdyńska parada, na czele której jechali marszałek Józef Piłsudski i generał Józef Haller. Każdy chciał zobaczyć barwny, kilkutysięczny korowód. Entuzjazm gdynian zebranych po obu stronach ulicy najbradziej odczuły... konie. Były tak zdenerwowane, że momentami próbowały atakować obserwatorów.

Oczywiście na paradzie się nie skończyło. Po złożeniu wieńców zaplanowano prawdziwą imprezę urodzinową pod centrum Gemini, która zakończy się wielką, słodką niespodzianką i pokazem sztucznych ogni.

Więcej informacji: Parada Niepodległości Gdynia

ms, mk