stat

Trójmiasto ukwiecone na wiosnę

1 maja 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Patsz
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia skąpana w tulipanach

Kwiaty na ulicach Trójmiasta to już wiosenna tradycja. Nie inaczej jest w tym roku. Kwiaty pięknie rozkwitły zwłaszcza na ulicach Gdyni, ale wiosenną feerię barw można podziwiać też w oliwskim parku i innych miejscach Gdańska.Przypomnijmy, że pracownicy biura ogrodnika miasta jesienią zasadzili 20 tys. roślin cebulowych w kilku dzielnicach Gdyni.

Tysiące kwiatów rozkwitnie w GdyniWiosna w parku przy al. PiłsudskiegoBarwy wiosny można podziwiać w parku wzdłuż ul. Piłsudskiego. Kwitną drzewa i krzewy tworzące bajkowe otoczenie.Łódki na Świętojańskiej i roślinność na skwerze KościuszkiJak zwykle pięknieje ul. Świętojańska, gdzie znajdują się łódki oraz skwer Kościuszki.Kwiaty na ulicach GdyniNa okrągłym placu zieleni u zbiegu ulic Wiczlińskiej i Kardynała Wyszyńskiego zobacz na mapie Gdyni w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino zakwitły narcyzy. Na Oksywiu, na rondzie przy ul. Śmidowicza i ul. Grudzińskiego zobacz na mapie Gdyni wzeszły dwa rodzaje tulipanów.
Czerwone tulipany są również w Wielkim Kacku, przy pętli Fikakowo na ul. Gryfa Pomorskiego zobacz na mapie Gdyni.

W centrum Dąbrowy, przy skrzyżowaniu ulic Nowowiczlińskiej i Rdestowej zobacz na mapie Gdyni, posadzono czosnki ozdobne, które już przekwitły oraz krokusy w odmianie vanguard.

Z kolei na wjeździe do Gdyni od strony Rumi, na pasie zieleni pomiędzy jezdniami ul. Hutniczej zobacz na mapie Gdyni zakwitną białe narcyzy oraz trzy rodzaje tulipanów - purpurowe, różowe oraz w kolorze pomarańczowo-łososiowym.

Wiosenny Park OliwskiPodczas majówkowego spaceru warto udać się także do Parku Oliwskiego, który mieni się wiosennymi kolorami.


Tulipany przy Teatrze SzekspirowskimW Gdańsku pięknie przyozdobiona białymi i czarnymi tulipanami została też okolica Teatru Szekspirowskiego. Nieprzypadkowo wybrano takie właśnie rośliny - ich kolory zgrywają się z elewacją teatru.


Rozchodniki zamiast trawnikówW Gdańsku podziwiać można też... rozchodniki - to sucholubne rośliny stosowane jako zamiennik trawników. Nie trzeba ich podlewać, kosić, a wyglądają ładniej niż niejeden zadbany trawnik. Póki co, ta opcja jest testowana przez miasto.

Patsz