Trójmiejskie jarmarki jeszcze trwają

25 grudnia 2019, 12:00
Michał Sielski

W Gdyni już się zakończył, w Gdańsku jeszcze trwa, a w Sopocie dopiero się rozpocznie. Jarmarki w Trójmieście cieszą się dużą popularnością w okolicy świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.Premierowy jarmark w Gdyni zakończonyW tym roku w Gdyni jarmark bożonarodzeniowy odbył się po raz pierwszy. Drewniane stragany rozstawiono na Placu Grunwaldzkim.

- Mamy jednak nadzieję, że to początek kolejnej pięknej tradycji naszego miasta - mówi prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.
Już pierwszy dzień pokazał, że było to wydarzenie przez mieszkańców Gdyni i okolic oczekiwane. Tłumy zebranych mogły nie tylko zatracić się w wirze zakupów, ale podziwiać też efektowną 16-metrową multimedialną choinkę wraz z 28 tys. lampek LED oraz występy wokalne i taneczne w Muszli. Był też oczywiście św. Mikołaj i bezpłatna karuzela dla najmłodszych.

Na 20 straganach było m.in. rękodzieło, jedzenie od detalicznych producentów ze specjałami z całej Polski, grzane wino, biżuteria, obrazy, świece, herbaty, kawy czy gotowe zestawy prezentowe.

Jarmark w Gdyni zakończył się 22 grudnia. Następny za rok.

Jarmark w Gdańsku jeszcze trwaGdański jarmark na Targu Węglowym potrwa do 1 stycznia 2020. W Wigilię i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia będzie w zdecydowanej większości nieczynny, ale już drugiego dnia świąt z wszystkich atrakcji będzie można korzystać w godz. 11:00-21:30. A tych nie zabraknie.

Program Jarmarku BożonarodzeniowegoNa jarmarku mamy m.in. znanego z poprzednich lat łosia, który sypie dowcipami, karuzelę czy anielski młyn. Nie brakuje też smakołyków z całego świata: są alzackie podpłomyki, węgierskie kurtosze, grecka bougatsa, krymskie czebureki, hiszpańskie churrosy, austriackie sery, litewskie kiełbasy, tureckie chałwy, polskie pierogi i tradycyjne wafle gdańskie.

Miłośnicy zakupów mogą wybierać spośród pamiątek, artystycznego rękodzieła, biżuterii czy choćby... ręcznie malowanych szali.

Sopocki jarmark niebawem ruszaSopockie Miasteczko Noworoczne ruszy 28 grudnia i będzie czynne do 6 stycznia 2020 w godz. 13-22. Znajdzie się jak zwykle na pl. Przyjaciół Sopotu. Na kramach będzie można wybierać nie tylko w artykułach spożywczych. Pojawią się też pamiątki i wyroby ekologiczne. Jest już natomiast zabytkowa wenecka karuzela, która już od 18 grudnia bezpłatnie wozi dzieci.

Miasteczko Noworoczne zacznie działać 28 grudnia o godz. 17. Otwarcie uświetni parada karnawałowa z ciepłą herbatą i słodyczami dla dzieci. Przez cały jarmark będzie można słuchać muzyki na żywo w wykonaniu DJ-a i towarzyszących mu instrumentów: saksofonu, wiolonczeli oraz bębna. Będą też rodzinne warsztaty i zabawa dla rodzin z dziećmi pod hasłem "Przyjdźcie w karnawałowych maskach i przebraniach". Szczegóły w ramce pod tekstem.
Lubisz świąteczne jarmarki?
74%

tak

26%

nie

zakończona

łącznie głosów: 1211