Trójmiejskie plaże i parki zamknięte

1 kwietnia 2020, 11:30
Ewelina Oleksy
Najnowszy artukuł na ten temat

Samorządowcy skrytykowali premiera za obietnice bez pokrycia

Trójmiasto wprowadza w życie nowe obostrzenia związane z handlem i izolacją, ogłoszone wczoraj przez premiera. W Sopocie i Gdańsku od rana grodzone były taśmą wejścia do parków i na plaże. Taśmy pojawiają się też przy plażach w Gdańsku, Gdynia stosuje inne rozwiązanie.Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacjeSopockie parki oraz plaże zostały zamknięte. Wejścia do nich 1 kwietnia zostały zagrodzone przygotowanymi wcześniej taśmami.

- Zgodnie z nowymi, rządowymi obostrzeniami służby miejskie i MOSiR dziś, od wczesnych godzin porannych, dokonują otaśmowania wejść na sopocką plażę. Przypominam, że sopocka plaża ma blisko 4,5 km długości i prowadzą na nią 44 wejścia. Każde z nich jest wygrodzone taśmą i dodatkowo znajduje się informacja o tym, że wejście na plażę jest niemożliwe. Wygrodzone bramkami i taśmami są również alejki nadmorskie. Nieustannie apelujemy też, by zostać w domu, bo tylko tak można ochronić siebie i bliskich - mówi Anna Dyksińska z sopockiego magistratu.
Czytaj też: Wszyscy mówią: "Zostań w domu"

Nowe obostrzenia ogłoszone we wtorek przez premiera dotyczą też m.in. zakazu korzystania z miejskich wypożyczalni rowerów. Sopot zwróci się do operatorów elektrycznych hulajnóg o usunięcie ich z przestrzeni publicznej.

Parki w Gdańsku zamknięte i z zakazem wstępu. Plaże teżGdański Zarząd Dróg i Zieleni zamyka dziś całkowicie parki: Oliwski, Chirona oraz Oruński.

- W pozostałych 26 parkach będzie obowiązywał zakaz wstępu. Przy wejściach do nich oraz na zieleńcach i skwerach będą stały tabliczki z informacją o zakazie wstępu. Tym samym do odwołania obowiązywać będzie bezwzględny zakaz korzystania z tych miejsc. Powyższe będą egzekwowały służby mundurowe. Od soboty niemożliwy będzie wjazd samochodów na cmentarze komunalne: Srebrzysko i Łostowicki. Wszystko po to, by jeszcze mocniej wyhamować wzrost nowych zakażeń koronowirusa - wskazuje Magdalena Kiljan, rzeczniczka GZDiZ. - Apelujemy o zdrowy rozsądek. Nie wszystkie miejsca da się zamknąć. Bierzmy odpowiedzialność za decyzje, które podejmujemy.

Plaże w Gdańsku, podobnie jak w Sopocie, zostały odgrodzone taśmami.

- W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i konieczność podjęcia działań ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa, zgodnie z wytycznymi premiera, od 1.04.2020 do odwołania obowiązuje zakaz wstępu na plaże. Na wszystkich 78 wejściach na gdańskie plaże zainstalowane zostały tabliczki informujące o zakazie wstępu, ponadto wejścia zostały wygrodzone taśmą - informuje Jędrzej Sieliwończyk z gdańskiego magistratu.

Gdynia nie będzie grodzić plażZakaz korzystania z plaż i parków, tak jak w całym kraju, obowiązuje też w Gdyni.

- Natomiast grodzić plaż i skwerów nie będziemy. Same plaże to kilkanaście kilometrów linii brzegowej - mówi Agata Grzegorczyk, rzeczniczka gdyńskiego urzędu. - Zachęcamy mieszkańców, by nie wychodzili z domów, i przyjmują to oni z dużym zrozumieniem. Molo w Orłowie zamknęliśmy już kilka dni temu - dodaje.
Czytaj: Trójmiejskie mola zamknięte

Oprócz zakazu wstępu na plaże, wprowadzono tez zakaz wstępu na popularny bulwar Nadmorski. Zamknięty został także parking przy Gdyńskim Akwarium, a od czwartku nie będzie dostępu do parkingu przy ul. Orłowskiej i przy Polance Redłowskiej.
Wszystkie ograniczenia obowiązują do odwołania.
Wychodzisz w ostatnich dniach z domu?
58%

tylko w niezbędnych sytuacjach

22%

głównie do pracy

20%

tak, nie zamierzam tego zmieniać

zakończona

łącznie głosów: 2562