Trudno nie wdepnąć w psią kupę

25 lutego 2021, 7:00
Patryk
artykuł czytelnika
Tak po odwilży wygląda wiele chodników i trawników w Trójmieście. Więcej zdjęć (3)

Tak po odwilży wygląda wiele chodników i trawników w Trójmieście.

fot. Klaudia/czytelniczka Trojmiasto.pl

Tak po odwilży wygląda wiele chodników i trawników w Trójmieście.

fot. Klaudia/czytelniczka Trojmiasto.pl

Co roku jest to samo, odwilż odsłania masę psich odchodów na trawnikach i chodnikach. - Obecnie moja jedyna aktywność na spacerach z dzieckiem ogranicza się do tego, aby nie wdepnąć w kupę - skarży się pan Patryk.Oto jego przemyślenia:

Chciałbym poruszyć temat, który wraca co roku jak bumerang, a więc temat psich odchodów. Odnoszę wrażenie, że w tym roku to jest już plaga.

Mam małe dziecko, z którym dużo chodzę na spacery, i aktualnie jedyna nasza aktywność to zastanawianie się, jak nie wdepnąć w kupę. Są one dosłownie wszędzie: na trawnikach, chodnikach, nawet na placach zabaw dla dzieci!

Chyba najwyższa pora, by zastosować jakieś rozwiązania systemowe, a więc wysokie mandaty dla właścicieli psów, którzy nie sprzątają po swoich czworonogach.

Czytaj też: Nie wstydź się, posprzątaj po swoim psie

Straż miejska zamiast ganiać za ludźmi bez maseczek, które według najnowszych badań i tak nie powstrzymują rozprzestrzeniania się wirusa tak, jak wcześniej sądzono, powinna skupić się na rozwiązywaniu doraźnych problemów - czystości naszych osiedli.

Brak jest też jakiejkolwiek edukacji w tym kierunku i społecznego potępienia braku higieny. Choć sam nie mam psa, to zawsze lubiłem te zwierzęta, ale w tym roku po raz pierwszy postrzegam je tylko jako producentów wszechobecnych odchodów.
Psich kup na trawnikach:
13%

jest mniej niż kiedyś

75%

jest więcej niż kiedyś

12%

nie zwracam na to uwagi

zakończona

łącznie głosów: 4105

Patryk

artykuł czytelnika

Opinie wybrane


wszystkie opinie (893)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mogłeś jeszcze nie czytać