Taksówkarze protestowali na ulicach Gdańska

25 listopada 2020, 14:50
as
Najnowszy artukuł na ten temat

Taksówkarz: będziemy dalej ścigać "uberów"

Od godzin przedpołudniowych trwał protest taksówkarzy w Gdańsku. Sznur kilkuset pojazdów w asyście policji wyjechał sprzed CastoramyMapka na Osowej w kierunku centrum GdańskaMapka. Strajk zakończył się złożeniem petycji w siedzibie PiS-u przy Targu DrzewnymMapka. Protestujący chcą, żeby rządzący wzięli ich pod uwagę przy projektowaniu tarczy antykryzysowej.Raport z Trójmiasta

13:43 25 lis 2020
Mistrzowie kierownicy z TAXI sami w siebie wjeżdżają podczas swojego strajku na obwodnocy trójmiasta.


W środę, 25.11.2020 r., w całej Polsce rozpoczął się protest taksówkarzy. Gdańsk dołączył do takich miast, jak: Bydgoszcz, Białystok, Poznań, Rzeszów, Warszawa, Kielce, Katowice czy Kraków. Branża taksówkarska, tak jak wiele innych znalazła się w bardzo trudnej sytuacji z powodu pandemii. Taksówkarze nie zostali jednak uwzględnieni przy projektowaniu branżowej tarczy antykryzysowej.

Środowy protest taksówkarzyNie bez powodu taksówkarze rozpoczęli swój protest w środę, 25 listopada.

- Tego dnia zbiera się Senat, który będzie obradował nad ustawą ws. COVID-19 określającej rodzaj i charakter pomocy dla przedsiębiorców najbardziej poszkodowanych w wyniku wprowadzonych obostrzeń. Rozmawiamy z politykami, posłami, senatorami, dziennikarzami. Otrzymaliśmy potwierdzone informacje, że odpowiednia poprawka do ww. ustawy, która uwzględnia taksówkarzy, zostanie poddana pod głosowanie podczas jutrzejszych obrad Senatu RP - wyjaśniają organizatorzy protestu.
Główne postulaty protestujących taksówkarzy to:

  • przede wszystkim wzięcie przez rząd pod uwagę taksówkarzy podczas projektowania branżowej tarczy antykryzysowej,
  • stanowcze działania przez władze Gdańska, Sopotu i Gdyni w zakresie zwalczania nieuczciwej konkurencji [zdaniem taksówkarzy - dop. red] nielegalnych przewoźników Ubera, Bolta, Opti, Speed Drivers i innych,
  • działania w tym zakresie służb miejskich i Urzędu Miejskiego, tj. Straży Miejskiej i innych,
  • powołanie wzorem miasta stołecznego Warszawa lokalnego, międzyresortowego zespołu do spraw zwalczania działalności nielegalnych przewoźników, w skład którego wejdą: Inspekcja Transportu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, Urząd Skarbowy, Państwowa Inspekcja Handlowa, Inspekcja Pracy, Straż Graniczna, Straż Miejska, Wydział Komunikacji, kierowcy taxi.


- Protestujemy, bo inaczej nie będziemy mieli za co żyć. Jesteśmy branżą, która została zapomniana przez rządzących naszym krajem. Chciałem podziękować kolegom po fachu za wzięcie udziału w proteście i przeprosić mieszkańców, którzy dzisiaj musieli zwolnić w kilku miejscach, gdzie protest się odbywał - mówi Michał Tablewski, przewodniczący Organizacji Terenowej NSZZ "Solidarność" Taksówkarzy Trójmiasta.

Postulaty protestujących taksówkarzy na biurkach prezydentów
as