Trwają przygotowania do Jarmarku św. Dominika

26 maja 2020, 18:50
Michał Sielski
Najnowszy artukuł na ten temat

Strażnicy kontrolują jarmark. Były pouczenia, będą mandaty

To już pewne. Jarmark św. Dominika 2020 na pewno się w Gdańsku odbędzie. W dobie koronawirusa wystawców będzie jednak mniej i będą musieli dostosować się do obowiązujących reguł sanitarnych.Przypomnijmy: przed miesiącem pisaliśmy, że są pomysły na przeprowadzenie Jarmarku św. Dominika. Wtedy byliśmy niemal w szczycie obaw dotyczących koronawirusa i niewiedzy na temat skutków, jakie COVID-19 może powodować.

Są pomysły na Jarmark św. Dominika.Dziś wiadomo, że zasady dystansu społecznego znacznie ograniczają ryzyko zachorowania, więc władze miasta potwierdziły, że Jarmark św. Dominika na pewno się odbędzie. Jego zasady się jednak zmienią.

- Przygotowujemy się do jarmarku, choć nie znamy jeszcze ostatecznych reguł i zasad, jakie latem będą obowiązywać w naszym kraju. W ubiegłym tygodniu wysłaliśmy zapytania do wystawców na temat ich chęci oraz możliwości wystawienia stoisk. Na pewno będą one musiały stać w pewnej odległości od siebie, nie wiadomo jak będzie wyglądać gastronomia, ale na pewno nie chcemy przerywać ponad 700-letniej tradycji jarmarku - podkreśla prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.
Tegoroczny Jarmark św. Dominika ma trwać od 25 lipca do 16 sierpnia.

Więcej na pewno będzie można zaplanować już w najbliższych dniach. W środę, 27 maja 2020 r. premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić szczegóły kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że mają być poluzowane kolejne ograniczenia, otwarte zostaną też baseny i siłownie. Być może zniesione zostanie zalecenie zasłaniania ust i nosa w otwartej przestrzeni.
Czy wybierasz się na tegoroczny Jarmark św. Dominika?
32%

tak, na pewno będę

17%

jeszcze się zastanawiam, ale pewnie pójdę

51%

nie, raczej nie

zakończona

łącznie głosów: 2889