stat

Trzech rannych po bójce i strzelaninie na Dolnym Mieście

11 lipca 2018, 10:45
Piotr Weltrowski
Film z miejsca zdarzenia zarejestrowany przez naszego czytelnika

Udało nam się ustalić dokładniejszy przebieg zdarzeń, do których doszło we wtorek wieczorem na ul. Jaskółczej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku, gdzie policja zmuszona była użyć broni podczas interwencji. Z naszych informacji wynika, że zatrzymano łącznie aż cztery osoby, a trzy - w tym jeden policjant - zostały ranne.Przypomnijmy: do zdarzenia doszło we wtorek tuż po godz. 19. Policjanci otrzymali informację o bójce. Na miejscu znaleźli zakrwawionego mężczyznę oraz potencjalnego sprawcę, który próbował uciec z miejsca swoim autem, potrącając zarazem jednego z policjantów.

We wtorek wieczorem policja poinformowała tylko o tym, że konieczne było użycie broni i że sprawcę zatrzymano. Nam udało się dotrzeć do bardziej szczegółowych informacji.

Prawdopodobnie przyczyną bójki były porachunki dotyczące rozliczeń za narkotyki. Na klatce jednego z budynków pobiły się łącznie cztery osoby, przy czym obie strony konfliktu były agresywne i zadawały ciosy.

Zdecydowała przewaga - pobity mężczyzna walczył sam z trzema przeciwnikami, którzy prawdopodobnie posługiwali się też niebezpiecznym narzędziem (być może był to młotek, bo taki przedmiot - jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie - zabezpieczono przy jednym z zatrzymanych).

Strzały podczas ucieczki jednego ze sprawcówKiedy policjanci pojawili się na miejscu, po udzieleniu pierwszej pomocy pobitemu i wezwaniu pogotowia ruszyli za sprawcami. Gdy dwóch funkcjonariuszy zatrzymywało uciekających piechotą mężczyzn, trzeci próbował zatrzymać kolejnego uczestnika bójki, któremu udało się dobiec do zaparkowanego nieopodal volkswagena golfa.

Mimo wyraźnych poleceń mężczyzna nie zatrzymał się, wsiadł do auta i ruszył, wjechał prosto w policjanta i przez kilka metrów wiózł go na masce. Wtedy też użyto broni. Jak dowiedzieliśmy się, jedna z kul trafiła uciekającego przestępcę w ramię. Mimo to udało mu się uciec. Ostatecznie został zatrzymany na innej ulicy, przez inny patrol.

Trzy osoby ranne, cztery mają usłyszeć zarzutyW wyniku całego zdarzenia aż trzy osoby zostały ranne: potrącony policjant, pobity mężczyzna oraz jeden ze sprawców pobicia postrzelony podczas próby ucieczki i potrącenia policjanta. Ich życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.

Z naszych informacji wynika, że zarzuty prawdopodobnie usłyszą aż cztery osoby - w tym też pobity mężczyzna, który również był czynnym uczestnikiem bójki poprzedzającej policyjną interwencję.

Wszyscy zatrzymani to mężczyźni w wieku od 22 do 27 lat.

Oficjalnie o sprawie policjanci mówią wciąż dość zdawkowo.

- Zabezpieczono monitoring, który mógł zarejestrować przebieg zdarzenia, procesowo zabezpieczony został też samochód, którym uciekał jeden z zatrzymanych, wykonano już jego oględziny. Mogę też dodać, że potrącony policjant doznał urazu nogi - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.