Trzydniowa impreza na 10. urodziny stadionu w Letnicy

14 lipca 2021, 11:00
Maciej Korolczuk
19 lipca gdański stadion będzie obchodzić 10. urodziny. Więcej zdjęć (11)

19 lipca gdański stadion będzie obchodzić 10. urodziny.

fot. Patryk Kośmider

19 lipca gdański stadion będzie obchodzić 10. urodziny.

fot. Patryk Kośmider

W poniedziałek, 19 lipca, minie 10 lat od otwarcia Polsat Plus Areny Gdańsk. Z tej okazji w Letnicy zapowiedziana została trzydniowa impreza urodzinowa stadionu, podczas której odbędzie się prezentacja i sparing piłkarzy Lechii, inauguracja nowego oświetlenia, a także wystawa i zlot food trucków.Pierwsze atrakcje na kibiców i mieszkańców czekają już w piątek. Najpierw o godz. 18:00 odbędzie się oficjalna prezentacja biało-zielonych przed zbliżającym się sezonem Ekstraklasy.

Godzinę później podopieczni Piotra Stokowca rozegrają sparing z litewskim FK Panevezys. Oba wydarzenia będzie mogło obejrzeć z trybun 5 tys. widzów, dla których przygotowano bezpłatne zaproszenia (można je pobrać tutaj).

- Cieszymy się, że znów na trybunach pojawią się kibice, bo to oni są prawdziwymi gospodarzami tego obiektu. Ostatni rok ze względu na pandemię sprawił, że obiekty takie jak ten świeciły pustkami. Teraz powoli wracamy do normalności i bardzo się z tego cieszymy - nie ukrywał na środowej konferencji prasowej trener Lechii.
Po meczu warto zostać dłużej, bo od godz. 22:00 do północy na trybunach odbędzie się pokaz multimedialny z elementami mappingu (prezentacja będzie wyświetlana w 20-minutowych cyklach i ma dotyczyć historii Gdańska i samego stadionu). To będzie też pierwsza okazja, by zaprezentować możliwości nowego oświetlenia na stadionie.

- W ostatnim czasie ponieśliśmy spore nakłady na inwestycje. Jedną z nich była wymiana oświetlenia na LED-owe, jedne z najbardziej nowoczesnych i najbardziej ekologicznych. Urodziny są pierwszą okazją, by pokazać jego możliwości - dodał Rafał Mańkus, prezes spółki Areny Gdańsk, która jest właścicielem stadionu.
W sobotę i niedzielę od godz. 10:00 do wieczora na stadionie będzie można podziwiać oryginalny puchar Finału Ligi Europy. W ciągu dnia odwiedzający gdański stadion będą mogli też odwiedzić wystawę 200 prac przygotowaną przez 80 artystów. Na stadionowym parkingu zaparkują też food trucki.

Program imprezy urodzinowej stadionu oceniam:
30%

pozytywnie, to dobrze, że obiekt żyje i ostatnio sporo się tam dzieje

25%

jest mi to obojętne, to nie imprezy dla mnie

45%

niezbyt dobrze, można się było spodziewać większych atrakcji

zakończona

łącznie głosów: 1102

Opinie wybrane


wszystkie opinie (161)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.